PowerFest 2014

Program a akcia najozaj pestré, čo do programu aj zúčastnených. 

So slovenským šampionátom sa predstavia aj extrémne stroje našich južných susedov – budú to tiež druhé preteky tohtoročného maďarského šampionátu. Okrem množstva supervýkonných strojov uvidia diváci aj najsilnejší „dragster“ v strednej Európe – Chevrolet Camaro Z28 „Dragacs,“ s výkonom neuveriteľných 2 600 konských síl!

Spolu s pretekmi v zrýchlení privíta Slovakia Ring 1. mája aj nesmierne populárne preteky v kontrolovanom šmyku – v driftovaní. Slovenská špička si tu zmeria sily s tými najlepšími driftérmi okolitých krajín. Budú to tiež preteky maďarského šampionátu, ale aj premiéra profesionálnej slovenskej série ST Drift Slovakia. Prejazdy bokom, hluk ďaleko lepší než v súčasnej Formule 1 a dym zo spálených pneumatík tešia fanúšikov tohto športu na celom svete.

PowerFest 2014

V zákulisí podujatia – v paddocku, uvidia prítomní aj výber toho najlepšieho v stylingu tuningových špeciálov. Najprofesionálnejšie vyladené vozidlá zo Slovenska, Čiech i Poľska sa predvedú vo vzrušujúcom prvom kole Tuning battle 2014.

To však nie je všetko, čo Power fest ponúkne slovenským divákom po dlhej zimnej motoršportovej prestávke: uskutoční sa tu aj oficiálny zraz legendárnych športiakov značky Subaru. Prítomní tiež dostanú skvelú príležitosť uvidieť všetky úžasné stroje z tesnej blízkosti – okrem tribún pre nich organizátor otvorí aj paddock, uličku boxov a depo na trati. Omamný zvuk silných motorov, vôňa benzínu a spálených pneumatík teda čaká všetkých 1. mája počas Power festu na okruhu Slovakia Ring.