Ďalšia žena v kokpite F1 sa volá Simona de Silvestro. Na testovacom okruhu Ferrari vo Fiorane dva dni preháňala Sauber C31 a najazdila spolu 180 kôl, čo je v prepočte 540 km.

Švajčiarska pretekárka, Simona de Silvestro dostala v uplynulých dňoch možnosť absolvovať dvojdňové testovanie na súkromnom okruhu Ferrari vo Fiorane. Posadila sa do monopostu Sauber C31 z roku 2012, s ktorým jazdila na špeciálnych pneumatikách Pirelli a bez KERSu. Určite ste si všimli, že auto nenesie farby Sauberu. Modro-biele lakovanie so zelenými doplnkami patrí Simoninmu sponzorovi Clean Air, vďaka ktorému sa mohla posadiť prvý krát do monopostu F1 a hneď na dva dni.

Simona de Silvestro

Simona de Silvestro si vyskúšala Sauber C31 z roku 2012

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Simona počas prvého dňa odjazdila 112 kôl, čo je v prepočte 336 km. Jej program tvorili prevažne krátke stinty, kedy sa zoznamovala s traťou, autom a pneumatikami. Na konci dňa jej obuli nové pneumatiky, pretože býva zaujímavé vidieť, ako rýchlo dokáže nováčik jazdiť po prvom dni. Simona má veľa skúseností zo zámoria, kde od roku 2010 preteká v IndyCar Series a predtým jazdila v nižšej kategórii Atlantic Championship. Formula 1 na ňu urobila veľký dojem: „Po dokončení inštalačného kola som si uvedomila, že toto bolo moje prvé kolo v aute F1, že to bolo niečo výnimočné. Najviac na mňa zapôsobil prítlak a brzdenie. V prvom kole boli brzdy studené, ale aj tak bolo spomalenie oveľa intenzívnejšie ako to, čo som skúsila doteraz. Preťaženie je výrazne vyššie v porovnaní s IndyCar.“

Počas druhého dňa odjazdila Simona 68 kôl, alebo ak chcete 204 km. Auto už poznala lepšie a spolu s tímom urobili aj niekoľko zmien v nastavení, aby videla ako sa zmeny prejavia na správaní auta. Simona jazdila v dobrom tempe a konzistentne. Nasledujúce testovanie s monopostom Sauber C31 plánujú na 25. – 27. jún, kedy si Simona de Silvestro vyskúša okruh vo Valencii.