Priamo súťažné oddelenie Škoda Motorsport posiela na cesty poriadne delo, všetkým, ktorí teraz poskočili pri monitoroch na stoličkách, však rovno prezradím, že v normálnej premávke sa s týmto autom pochopiteľne nezveziete. Ide o zberateľský súťažný špeciál Škoda Fabia Rally2 evo Edition 120. Fabrika z neho však skutočne vyrobí 12 exemplárov a pošle medzi záujemcov. Šťastlivci dostanú do rúk prvý zberateľský súťažný špeciál v histórii Škody Motorsport. Škoda Auto už prijíma objednávky.

Z tohto auta vznikne len 12 kusov. Každá Fabia Edition 120 dostane aj certifikát potvrdzujúci továrenský pôvod auta.

S LED rampou a špeciálnou výbavou v cene

Každý z 12 vyrobených zberateľských špeciálov bude údajne ťažiť z technických vylepšení Fabie Rally2 evo pre sezónu 2021 a zároveň dostane výbavu navyše. V nej sa objavia aj horčíkové zelené disky kolies, prídavné LED svetlá (vrátane zákrutových LED) a prvky príslušenstva zostavené na základe skúseností továrenských posádok Škody Motorsport (vaky a siete pre osobné veci, náhradné dielce a iné vybavenie). Limitovaná edícia Fabie Edition 120 dostane aj vaky na pitnú vodu, držiaky, nádoby na prevádzkové kvapaliny a dva špeciálne displeje zobrazujúce všetky prevádzkové parametre auta.

Samozrejmosťou je aj špeciálna plaketa s označením poradia konkrétneho auta v limitovanej sérii, fabrikou potvrdený certifikát pôvodu s ochrannými prvkami (ten je pre zberateľské autá neskôr veľmi dôležitý) a exkluzívny model rovnakého auta v mierke 1:18. Ako hovorí Škoda Motorsport, ide o all-inclusive verziu súťažnej Fabie s veľkým zberateľským potenciálom. Pre úplnosť dodám, že auto má prepĺňaný motor s objemom valcov 1,6 l naladený na 214 kW (291 k).

V limitovaných Fabiách Rally2 evo nechýba ani plaketa s označením poradia auta v limitovanej sérii.

Musíte uznať, že marketingovo to robí Škoda Motorsport naozaj dobre. Edition 120 je skutočným špeciálom vhodným priamo na pretekárske trate, už teraz sa však šušká, že na svoje „výročné“ špeciály sa môžu tešiť aj normálni zákazníci. Že by sme sa dočkali civilnej verzie RS Edition 120? Uvidíme, potešilo by, veď z prvej Škody Octavia RS WRC Edition 100 je dnes „horúci“ zberateľský tovar za veľké peniaze.

Touto Octaviou RS WRC Edition 100 oslavovala fabrika pred 20 rokmi. Dnes je z nej veľmi cenený zberateľský artikel.

zdroj: Škoda Auto