Slovakia Ring Variant 4b

Slovakia Ring má vyššiu licenciu, môžu tu jazdiť DTM, F3 či LMP1

Slovakia Ring Variant 4b so šikanou v 9. zákrute

Rýchlostnú dráhu II. kategórie využívajú predovšetkým seriály typu DTM, Boss GP, Formula 3 a vytrvalostné prototypy LMP1 a LMP2. Najvyššiu licenciu I. kategórie vyžaduje prakticky len formula 1, čo však nie je už ani tak otázkou bezpečnosti dráhy, ako celkovej infraštruktúry areálu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Pavel Čulík, generálny manažér okruhu Slovakia Ring: "Získaním novej okruhovej licencie FIA GRADE II sa okruhu Slovakia Ring otvárajú možnosti pre rokovania s úplne novými promotérmi atraktívnych seriálov. Určite túto príležitosť využijeme a posnažíme sa priniesť slovenskému i medzinárodnému publiku vzrušujúce nové podujatia."

Slovakia Ring má vyššiu licenciu, môžu tu jazdiť DTM, F3 či LMP1

WTCR sa pôjde ešte na verzii bez šikany

Úprava okruhu na variant V4b a teda získanie vyššej licencie doteraz obnášali: vybudovanie nových bezpečnostných plotov pred diváckymi zónami, nové bariéry z pneumatík v celkovej dĺžke 1500 m (40 000 pneumatík), zväčšenie výbehových zón na horizontoch, preloženie viacerých zvodidiel a vybudovanie novej šikany pred tretím horizontom. Celková investícia sa tak za necelé dva roky príprav a realizácie vyšplhala na vyše 800 000 eur.

Slovakia Ring má vyššiu licenciu, môžu tu jazdiť DTM, F3 či LMP1

Ani trucky ešte nebudú štartovať na verzii so šikanou

Najbližším medzinárodným podujatím na okruhu Slovakia Ring (na starom variante V4) bude WTCR - FIA Svetový pohár cestovných vozidiel v spojení s Majstrovstvami Európy ťahačov FIA ETRC, 14. a 15. júla 2018.

zdroj a foto: Slovakia Ring