Sebastien Loeb SlovakiaRing

9-násobný Majster sveta v rely, Sebastien Loeb, má SlovakiaRing špeciálne rád. V dvoch sezónach tu v dvoch rôznych typoch pretekov vyhral. 

Preteky FIA WTCC uvidíme na SlovakiaRingu aj budúci rok
 

Okruh obohatila aj nová trať s nespevneným povrchom, na ktorej svoju premiéru zažil aj relykros XRace 2014 (25. máj). 24 h SLOVAKIA RING Cycling Race (26.-27. jún) zažili svoj prvý veľký ročník, ktorého sa zúčastnilo až 284 cyklistov. Víťazi dokázali za 24 hodín najazdiť 947 km. Extrémni cyklomaratónci jednotlivci dokázali sami za tento čas najazdiť neuveriteľných 870 km! Nechýbali ani mediálne známe tváre a telesne postihnutí športovci na tzv. „handbikoch“.

SlovakiaRing FIA GT cars

Automobilový okruh sa začiatkom júla premenil na miesto veľkého hudobno-motoristického podujatia. Obrovský záujem zožalo unikátne Acceleration 2014 (4. - 6. júla), kde sa okrem vozidiel na trati predstavili na večernom koncerte svetové hudobné hviezdy 80. a 90. rokov na čele s legendárnym Davidom Hasselhoffom. Koncert si užilo vyše 15 000 divákov. Mesiac august radi nazývame „veľkým motoristickým festivalom,“ počas ktorého diváci zažili absolútnu svetovú špičku v kapotovaných vozidlách najvyššej triedy GT3. ADAC GT Masters (8. - 10. august) – špičkový nemecký seriál GT s nabitým štartovým poľom videlo vyše 10 000 divákov. Nasledoval ďalší z vrcholov sezóny – Blancpain GT Series so šprintovým seriálom, v spojení s Veľkou cenou Slovenskej republiky pretekmi cestných automobilov na okruhu (22. - 24. august). Napriek pomerne tesnému odstupu od pretekov ADAC videlo špičku suverénne najvýznamnejšieho európskeho GT seriálu 16 000 divákov. Nechýbala ani slovenská a stredoeurópska špička počas Veľkej ceny SR v rámci nadnárodných seriálov ESET V4 Cup a FIA CEZ Trophy.
 

Alpe Adria Championship a Veľká cena SR preteky cestných motocyklov (12.-14. september) boli najväčším motocyklovým podujatím u nás. Zakončili tak sezónu veľkých podujatí na SLOVAKIA RINGu. Bodkou však bola tradične AUTO SHOW SLOVAKIA RING, kde sa vo svojom piatom ročníku zišlo množstvo slovenských aj zahraničných posádok rely a pretekov do vrchu (9. november). Okruh SLOVAKIA RING tak môže bilancovať čísla návštevnosti: v roku 2014 zavítalo do areálu SLOVAKIA RING vrátane Centra bezpečnej jazdy, Hotela Ring a Offroad areálu vyše 200 000 návštevníkov.