Slovenský Okruhový Pohár

Prvé preteky

Skupina A – STC (Small Touring Car)

Skupina malých áut združuje triedu do 1600 cm3 a triedu do 2000 cm3. Prvé miesto na štarte si vybojoval Samuel Sládečka na Alfe Romeo 156 pred Petrom Schoberom na BMW 320i, obe autá patria k špeciálom, ktoré kedysi jazdili vo WTCC. Letmý štart najlepšie využil Samuel Sládečka a udržal si prvé miesto. V štvrtom kole zaviali červené vlajky, ktoré prerušili preteky kvôli asi kilometrovému pásu oleja na trati. Po dvadsiatich minútach, keď traťových komisári urobili dráhu opäť bezpečnou, organizátori reštartovali preteky. Pre víťazstvo v triede do 2000 cm3 si suverénne prišiel Samuel Sládečka na Alfe Romeo 156. 35 sekúnd po ňom prešiel pod šachovnicovou vlajkou Peter Schober na BMW 320i a tretie miesto obsadil Jiří Konečný na Renaulte Clio. V triede do 1600 cm3 si prvé miesto vybojoval Pavol Dlugoš na Škode Felicia, na druhom mieste skončil Mário Bobošík na VW Polo a tretie miesto patrilo Jozefovi Šormanovi na Škode 130RS.

Skupina B a C – BTC (Big Touring Car) a OFC (Open and Formula Cars)

Otvorené autá, kde boli dva KTM X-Bow a jeden dvojlitrový Caterham, išli preteky spolu s veľkými plechovými autami (triedy do 3000 cm3, do 3500 cm3 a nad 3500 cm3). Organizátori Slovenského Okruhového Pohára sa tak rozhodli kvôli dodržaniu časového harmonogramu a ozvláštneniu pretekov. Prvé miesto na štarte si vybojoval Rudo Machánek a potvrdil, že Mercedes SLS AMG GT3 patrí medzi špičku vo svete pretekárskych áut. Ani víťazstvo v pretekoch si nenechal ujsť a s prehľadom vyhral aj svoju triedu nad 3500 cm3, druhý v tejto triede skončil Vojtech Dvořák na BMW M3 a tretí bol Milan Račko BMW 540i. Triedu do 3500 cm3 vyhral Karel Kováč na BMW Z3M Coupe pred Liborom Šichtářom na BMW M3 a Romanom Kolaříkom na BMW M3. Medzi trojlitrovými autami bol najrýchlejší Marián Polónyi na BMW 130i, ktorý zdolal Dušana Vicen na BMW E36 na druhom mieste a tretieho Igora Végha na Subaru Impreza WRX STI. Otvorené autá vyhral  Radim Havlík na KTM X-Bow pred Ondrejom Kočkom na Caterhame. Miroslav Šimon s KTM X-Bow sa musel uspokojiť s tretím miestom.

Druhé preteky

Skupina A – STC

Do druhých pretekov štartovali autá, rovnako ako do prvých, podľa výsledkov kvalifikácie. Kvôli technickým problémom nemohol nastúpiť Peter Schober na BMW 320i a tak dominoval Samuel Sládečka na Alfe Romeo 156. Preteky však neboli bezproblémové, po výlete mimo trať Mariána Pilárika so Škodou Octavia na nebezpečnom mieste vyšiel na trať safety car a štartové pole spomalil. Po jeho odchode sa jazdci znova rozbehli, aby pod šachovnicou vlajkou prešli v poradí: prvý Samuel Sládečka na Alfe Romeo 156, druhý Jiří Konečný na Renaulte Clio a tretí Alexander Šuhajda tiež na Renaulte Clio, čím stanovili poradie v triede do 2000 cm3. Triedu do 1600 cm3 vyhral perfektnou jazdou Mário Bobošík na VW Polo, ktorý za seba poslal víťaza prvých pretekov Pavla Dlugoša na Škode Felicia. Tretí skončil opäť Jozef Šorman na Škode 130RS.

Skupina B a C – BTC a OFC

Aj druhé preteky išli veľké plecháče spolu s otvorenými autami. Slovakia Ring okorenil dianie na tratí tým, že si vypýtal pár defektov. Vždy to bola ľavá predná pneumatika, ktorá je na tejto verzii okruhu najviac namáhaná. Aj druhé preteky a triedu nad 3500 cm3 vyhral Rudo Machánek na Mercedese SLS AMG GT3. Druhý v triede nad 3500 cm3 skončil Vojtech Dvořák na BMW M3 a tretí Jiří Procházka BMW M3 GTS. Triedu do 3500 cm3 si podmanil Milan Valášek s Ginettou G50, porazil svojich rivalov v triede Libora Šichtářa s BMW M3 na druhom mieste a Karla Kováča s BMW Z3M Coupe na treťom mieste. Medzi trojlitrovými autami sa najviac darilo Mariánovi Polónyimu na BMW 130i, ktorý zdolal Petra Šillíka na BMW E36 a Dušana Vicena tiež na BMW E36. Otvoreným autám tentoraz kraľovali KTM X-Bow, kde si prvé a druhé miesto rozdelili Miroslav Šimon a Radim Havlík. Tretie miesto zostalo Ondrejovi Kočkovi na Caterhame.

Kompletné výsledky a galériu z prvého podujatia nájdete na webe Slovenského Okruhového Pohára www.okruhy.sk. Tešíme sa na stretnutie s pretekármi a priaznivcami motoršportu na druhých dvojpretekoch 25. apríla na Masarykovom Okruhu v Brne.

Galéria: 3 obrázkov

Zdroj: okruhy.sk