Maťo do druhých pretekov nastúpil, no ktosi tam hore chcel, aby si tento víkend vôbec nezajazdil.  Už počas presunu na štartovnú pozíciu nastal ten istý problém! Auto ostalo stáť priamo na trati. Následne komunikácia cez vysielačku medzi Maťom a technickým riaditeľom Jarom Krajčím vec nedokázala vyriešiť. Maťovi sa síce podarilo rozbehnúť sa a pomaly sa posúval po trati. Po čase sa objavil v poslednej zákrute pred štartom. Mechanici sa za ním rozbehli a dotlačili auto na štart. Robili všetko preto, aby sa problém do štartu odstránil, ale bohužiaľ, chybu sa na cieľovej rovinke nepodarilo identifikovať a tak sa nepodarilo odštartovať. 

Maťovi Homolovi celoročnú snahu skazilo palivové čerpadlo

Obrovská smola

Auto dotlačili do boxu a začali hľadať chybu. Podozrenie padlo na chybnú elektriku. Po analýze, výmene riadiacej jednotky a skúšaní tím zistil, že odišlo pomocné palivové čerpadlo, ktoré vyskratovalo celú čerpaciu sústavu. Sériová súčiastka za málo peňazí zmarila Maťovi a tímu celé víkendové preteky, resp. celoročný výsledok. Keďže Maťo nenastúpil ani na jedny preteky, tak počas víkendu získal iba 4 body, ktoré získal počas kvalifikácie. Náplasťou na ubolené srdcia boli snáď iba návštevy od Maťových konkurentov, majiteľov konkurenčných tímov, od vedenia FIA ETCC, Eurosportu Events, kde nás ľutovali a gratulovali nám k výsledkom v sezóne 2015. Všetci nám prezentovali názor, že sme určite patrili medzi najlepších.

Maťovi Homolovi celoročnú snahu skazilo palivové čerpadlo

Matej HOMOLA: „Máme za sebou krásnu sezónu plnú zážitkov. Získali sme veľké skúsenosti a mali sme našliapnuté na veľmi dobrý výsledok v podobe titulu, ale vyššia moc zariadila zakončenie tejto sezóny trochu inak ako som si aj s tímom predstavoval. Ale neberiem to tragicky, keďže sme počas roka spravili veľa roboty a dokázali sme konkurovať ostatným tímom, v druhej polovici sezóny sme boli objektívne najrýchlejší. Samozrejme ma táto situácia mrzí, chcel som získať titul, ale život to zariadil inak. Ďakujem veľmi pekne mojim rodičom a mechanikom, ktorí odviedli profesionálnu robotu a všetkým za podporu v akejkoľvek forme. Veľmi ma potešila Vaša podpora a cítil som ju od Vás. :) Ďakujem.“

Maťovi Homolovi celoročnú snahu skazilo palivové čerpadlo