Štart Slovak Indoor Karting Teamu podporili Majstri SR v rally

Na predstavenie Slovak Indoor Karting Teamu prijali pozvanie aj Majstri Slovenska v rally, Martin Koči a Radovan Mozner (foto: Tibor Szabosi - autosportfoto.sk)

Štart ambiciózneho tímu prišli do Nových Zámkov podporiť Majstri Slovenska v Rally, Martin Koči a Radovan Mozner. Hoci je prioritou pre Martina Kočiho rally, pripomenul, že aj on začínal na motokárach a stále si chodí zatrénovať na motokárovú dráhu vo Vechci. Majstrovská posádka prijala pozvanie do haly Fibo Karting s radosťou. S motokáristami si zajazdili a potešilo ich s akým nadšením pristupujú k motoršportu. Martin Koči to na adresu Slovak Indoor Karting Teamu povedal: „Vidím na nich, že sú skutočne zapálení pre tento šport a myslím si, že majú pred sebou veľkú budúcnosť. Budem sledovať ako sa im darí a držať im palce.“

Štart Slovak Indoor Karting Teamu podporili Majstri SR v rally

Rally šampióni si skúsili aj motokáry v hale Fibo Karting (foto:  Tibor Szabosi - autosportfoto.sk)

Na spoločnej besede sa dotkli viacerých tém. Rally šampióni vysvetlili napríklad, aký je rozdiel medzi pretekárskym autom a tým bežným, ktorým sa jazdí v premávke. Motokáristom sprostredkovali aj to, ako sa jazdí na rôznych povrchoch a ako to funguje pri rôznom počasí. So striedaním suchej a mokrej trate majú novozámockí jazdci skúsenosti, časť trate vedie mimo haly a keď začne pršať, musia sa situácii prispôsobiť. Dotkli sa aj témy počítačových hier, pretekov na simulátoroch i toho, ako preniesť skúsenosti z virtuálneho sveta do toho reálneho.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

„Sme na začiatku vzrušujúcej novej cesty, na ktorú sme sa mohli vydať vďaka našim partnerom, ktorí nám veria a podporujú nás. Verím, že takto o rok budeme môcť konštatovať, že sme ciele naplnili a našich fanúšikov nesklamali. Prosím, držte nám palce,“ hovorí manažér Slovak Indoor Karting Teamu, Kristián Lovász.

zdroj: Slovak Indoor Karting Team, autosportfoto.sk, MY Naše novosti

foto: Tibor Szabosi - autosportfoto.sk