Predpoveď počasia nám síce vyhovela, ale realita na Slovakiaringu bola iná. Hneď pred prvým tréningom zapršalo. Napriek tomu sme sa snažili ušetriť už značne opotrebované mokré pneu na preteky, vyšli na trať na slikoch. Postupne trať mierne osychala, v kvalifikácii sme skončili na slikoch na 5. mieste. Do prvých pretekov sme skúsili vymeniť zadné pneumatiky za mokré, pretože auto sa chovalo nesmierne pretáčavo, pomohlo to. Po napínavých súbojoch sme ale skončili až na 5. mieste.

G-Performance

Keďže sa nám nezdala rýchlosť a stabilita auta v zákrutách, prekontrolovali sme tlaky v pneumatikách. A čo sme nezistili, v servise nám omylom nahustili pneu na veľmi vysokú hodnotu, vyše 2,5 baru. Po úprave tlakov sa auto chovalo výrazne lepšie. Svedčil o tom aj výsledok posledných pretekov, vynikajúce 2. miesto za legendou slovenského motoršportu, Julom Končekom s Vauxhallom Vectra.

Naša sezóna ešte nekončí, chystáme sa zbierať ďalšie skúsenosti na poslednom podujatí Carbonia Cupu v Moste.

G-performance ďakuje všetkým partnerom: Autogrip.sk, Topspeed.sk, Hyperinzerce.czSlovenská inzercia, Auto Ďurán za zapožičanie prevozného vozidla, Crealab.sk, shop.gperformance.eu.

G-Performance

Zdroj: tlačová správa