Slovenský tím medzi svetovou špičkou

Slovenský tím ARC Bratislava získal miestenku v tejto sérií vôbec po prvýkrát. Posádku budú tvoriť ostrieľaní pretekári Maťo Homola a Dávid Nemček a doplnia ich simraceri Jakub Štofko, Denis Zeťák a Andrej Marečák. Týchto troch jazdcov vybralo vedenie slovenského promotoréra digitálneho motoršportu, Digitalmotorsport SK v spolupráci s ARC Bratislava po 4 kolách šampionátu Slovak Endurance Trophy.

V ňom sa jazdci v rámci tvrdej konkurenčnej bitvy snažili získať miestenku v tíme ARC Bratislava. Práve trojička Štofko, Zeťák a Marečák zaujala najviac. Le Mans Virtual Series je vôbec najväčším podujatím v takzvano eSporte. Prebieha na platforme R Factor 2. Seriál bude pozostávať z piatich pretekov, pričom posledným podujatím je 24-hodinovka v Le Mans. Posádka ARC Bratislava nastúpi do prvého kola šampionátu v trojčlennom zoskupení Nemček, Štofko, Zeťák.

V ďalších podujatiach uvidíme na trati aj majstra sveta F1 z roku 2009, Jensona Buttona!

Na trati budú bojovať so šampiónom ELMS, Louisom Deletrazom, pretekárom Formule E, Sergiom Settem Camarom alebo bývalým šampiónom DTM, Brunom Spenglerom. A nemôžeme opomenúť ani špičkové mená simracingu a to Nuna Pinta, Michia Hoyera alebo Jana Von der Heydea. Všetci spomenutí majú na konte množstvo titulov z tých najprestížnejších eSportových sérií. Tím ARC Bratislava bude v triede LMP2 súperiť so špičkovými tímami Williamsu, Rebellionu, Red Bullu, Joty, WRT a mnohými ďalšími. Atraktívne súboje môžeme očakávať aj v triede GTE, kde sa objavia továrne tímy Porsche, BMW a Ferrari.

Živé prenosy na Chuck TV

Prvým podujatím bude 4-hodinovka v talianskej Monze, už túto sobotu. Prenos budete môcť sledovať naživo od 13:45 na obrazovkách Chuck TV, pričom táto slovenská eSportová televízia bude vysielať aj celý seriál a to v plnej dĺžke, so slovenským komentárom a v štúdiu, v ktorom budete môcť nahliadnuť do zákulisia tímu ARC Bratislava.