Mladí jazdci získavali na Slovakia Ringu cenné informácie od európskej inštruktorskej a jazdeckej špičky.

Mladí jazdci získavali na Slovakia Ringu cenné informácie od európskej inštruktorskej a jazdeckej špičky.

Video, v ktorom trojdňový program bližšie popisujú jeho hlavní tvorcovia stojí za min. jedno pozretie. Hlavným cieľom je vyskúšať mladých jazdcov aj v inom prostredí ako sú motokáry. Samotný program preverí ich psychickú pripravenosť. Najmä to, či už sú pripravení na svet veľkého motošportu, alebo si ešte musia chvíľu počkať.
„Prestup z motorkár do automobilového pretekania nie je ľahký. Je extrémne finančne nákladný a môžu ho sprevádzať nesprávne rozhodnutia. V programe New Generation mladým jazdcom, ktorí vo všeobecnosti nevedia o pretekaní v skutočných autách vôbec nič, ukážeme správny smer,“ povedal Martin Short, majiteľ teamu a jazdec.

Stane sa niektorý z absolventov programu New Generation budúcim majstrom sveta F1 alebo čohokoľvek iného? Dúfam, že áno.

Lucie Panáčková, nádejný talent z Českej republiky, si Pragu R4S pochvaľuje a hovorí, že ide o zvláštne auto. Podľa jej slov nikdy nepoznala nič lepšie ako jazdu v Prage. Môžeme jej ticho závidieť. Ruku na srdce, kto by nechcel R4S popreháňať po okruhu? Ja určite áno.


Slovensko by sa týmto prínosom pre budúcnosť motošportu malo prezentovať viac. Najmä preto, že pretekanie je naozaj extrémne finančne náročnou záležitosťou, ktorá sa pre mnohých talentovaných mladých ľudí stáva neprekonateľnou prekážkou. Každé jedno aj keď len malé uľahčenie rozvoja schopností je pre budúcnosť motošportu veľkým prínosom. Bolo by určite dobré, ak by sa o tomto projekte dozvedelo čo najviac ľudí. Bližšie podrobnosti o programe New Generation sa dočítate v predošlom článku.