Ďalšie mená hodné zmienky sú Vanina Ickx (dcéra známeho F1 pretekára zo 70. rokov s menom Jacky Ickx), ktorá sa už 7. krát zúčastnila legendárnych pretekov LeMans. Sabine Schmitz, ktorá je už roky známa ako kráľovná Nordschleife, alebo Natacha Gachnang, ktorá si urobila meno v F3 a FIA GT. A pre príklady vlastne ani netreba chodiť ďaleko, keďže na Slovensku máme veľmi talentovanú a konkurencie schopnú Mišku Peškovú.

Ženské meno, ktoré však ostatné dni obletelo svet v súvislosti z motoršportom patrí 29. ročnej Škótke Susie Wolff. Pre sčítanejších to nebude nové meno. Táto mladá dáma jazdí sériu DTM za Mercedes-Benz už niekoľko rokov. Titulky športových novín zapĺňa Susie teraz preto, lebo sa ju rozhodol angažovať jeden z najznámejších tímov vo svete F1 pod vedením Franka Williamsa.

Úlohou vyzretej pretekárky bude tuto sezónu pomôcť s vývojom a testovaním monopostu typu FW34. Má byť zainteresovaná do procesu vývoja monokoku, aerodynamiky, simulátora a dokonca aj ostrého okruhového testovania.


Ak máte pocit, že mená Wolff a Williams ste už spolu vo vete videli, máte pravdu. Toto Wolff je manžel Susie a pracuje pre Franka vo Williams F1 Team. Tu prikladáme niekoľko jej obrázkov, niektoré aj z čias, keď sa ešte volala Susie Stoddart.