WTCC sú najvýznamnejšie medzinárodné preteky cestných automobilov. Jazdia sa na najznámejších okruhoch sveta. Pretekov sa zúčastňuje 10 tímov, 4 výrobcovia, 38 jazdcov zo 17 krajín sveta. Jazdci súťažia jednak o medzinárodnú prestíž, ale aj o finančné odmeny. Počas roka sa koná 12 podujatí, 24 pretekov na 4 kontinentoch. WTCC existuje od roku 2005 a riadi sa princípom “real cars, real racing”. Všetky vozidlá majú svoj základ v bežne dostupných, civilných modeloch. Výkonovo sú vyrovnané, čo zaručuje divácky zaujímavé preteky typu „nárazník na nárazníku“. Sledovanosť v r. 2010 – 470 mil. divákov po celom svete, z toho 39 mil. sledovalo LIVE vysielanie cez známu stanicu Eurosport.

Okruh Slovakia Ring privíta WTCC tento víkend 28.-29.4. Jazdci aj tímy už o našom okruhu počuli a tešia sa na výzvy, ktoré im technicky náročná a rýchla trať ponúkne. Ako sa popasujú aj so štyrmi vzrušujúcimi prevýšeniami, si môžu pozrieť diváci aj osobne. O kontakty a vzrušujúce predbiehacie manévre iste nebude núdza, napokon stretne sa tu ďalšia elita svetového motoršportu. Medzi nimi nebudú chýbať ani bývalí jazdci F1 a pretekárske hviezdy, ktoré priťahujú pozornosť svetových médií a pol miliardu divákov na celom svete.

Spolu s WTCC sa u nás predstaví aj ďalšie výnimočné podujatie – Európsky pohár cestných automobilov - European Touring Car Cup (ETCC). Štvordielny pohár je súčasťou európskej pretekárskej scény od roku 2005, rovnako ako WTCC. Slovakia Ring bude druhým okruhom ich tohtoročného kalendára. Predstavia sa na ňom aj slovenskí automobiloví pretekári Matej Homola (18) na vozidle BMW a Patrik Nemec na Seate. Samozrejme, ako správni fanúšikovia dúfame, že slovenských jazdcov povzbudíte vy diváci čo v najväčšej miere :-)

Tiež vám prinášame aj časový harmonogram celého víkendu, ktorý sa myslím, zíde každému návštevníkovi. Ako vidíte počas celého víkendu bude k dispozícií mnoho sprievodných akcií a tak vám aj v prestávkach rozhodne nehrozí, aby ste prepadli nude. Okrem mnoho súťaží v prestávkach vám program spestrí aj jazda skúsených drifterov zo Slovenska, Česka a Maďarska. Títo budú v dvoch pauzách medzi pretekmi za poplatok 15 € voziť ľudí dverami napred priamo po pretekárskom okruhu. Navyše, Drifttaxi bude po celý deň k dispozícií v areáli školy šmyku, kde budú čakať len na vás návštevníkov.

Zhrnuté podčiarknuté tešíme sa na vás a veríme, že prežite naozaj pekný, adrenalínový víkend spojený s mnohými zážitkami :-)