V súčasnosti je na trhu tretia generácia nevšedného sedanu. Nedávno Lexus IS modernizovali. Každý väčší fanúšik vie, že pre luxusnú Toyotu a pre jej športové modely je charakteristický prívlastok „F“. IS bolo priekopníkom pre značku. F-ko testovali už v prvej verzii XE10. Do výroby sa nedostal. XE20, čiže druhá generácia, je zatiaľ posledná športová verzia IS-F. XE30 sa F-ka tiež nedočkala. Všetko sa teraz zmenilo, a prichádza nová najostrejšia verzia! :)

Pri ostrom Lexuse IS už viac nenájdete verziu "F". Definitívne ju nahradila Sriracha :)

IS Sriracha je odetý do nádhernej červenej farby. Rovnako doplnky, ktoré sú na aute, nesú nádych ostrosti. K pohonnému ústrojenstvu sa zatiaľ nevyjadrili. Je jasné, že by Sriracha potrápila nejedného vodiča viac než dosť. Pozrite si nasledujúce video, iste Vám budú tiecť sliny...:)  

Chilli papričky, ocot, cesnak, cukor a soľ. To sú hlavné ingrediencie používané na výrobu známej omáčky Sriracha. A práve vďaka nej vznikol jeden jediný kus Lexus IS Sriracha. Predstavil sa na Autoshow Los Angeles. Za týmto dielom stoja West Coast Customs. Menší sedan odeli do špecifickej červenej farby, ktorá svojou štruktúrou pripomína práve pikantnú omáčku. V exteriéri nechýbajú zelené prvky po vzore vrchnáka na fľaši. Napríklad maska, brzdiče, koncovky a časť spätných zrkadiel.


Brian Smith, viceprezident Lexusu pre marketing, tvrdí, že  dizajn aktuálneho Lexus IS je ostrý a dynamický. Každý jeden fanúšik omáčky tento počin isto ocení. Ak by náhodou počas jazdy dostal vodič absťák na túto omáčku, v kufri umiestnili balík prvej pomoci – 43 balení. 


Keby bol prvý apríl, tak by mi to prišlo ako žart. Ale toto auto skutočne vyrobili! Z marketingového hľadiska to je veľmi zaujímavý ťah, nemyslíte? 

Zdroj: Autonewsus

AKO KÚPIŤ JAZDENÝ HYBRID? (VOLANT.TV)

AKO KÚPIŤ JAZDENÝ HYBRID? (VOLANT.TV)

V najnovšom videu nám Peter z Volant.TV s vďaka osobným skúsenostiam s kúpou a prevádzkou hybridného auta poradí: Ako ...

09. 11. 2016
LEXUS PREDAL MILIÓN KUSOV IS. MODEL 2017 TROCHU MODERNIZOVALI

LEXUS PREDAL MILIÓN KUSOV IS. MODEL 2017 ...

Na autosalóne v Paríži má európsku premiéru modernizovaný model Lexus IS 2017. Prináša ...

04. 10. 2016
LEXUS IS DOSTANE TURBOMOTOR, JE TO KONIEC ŠESŤVALCA?

LEXUS IS DOSTANE TURBOMOTOR, JE TO KONIEC ...

Lexus má nový dvojlitrový benzínový motor 200t, ktorý predstavili v malom SUV NX. Motor Lexus samozrejme nenechá len pre ...

05. 07. 2015
OSTRÝ LEXUS GS F CHCE KONKUROVAŤ NAJMÄ M5, ALE AJ RS6 A E63 AMG

OSTRÝ LEXUS GS F CHCE KONKUROVAŤ NAJMÄ ...

F, pre niekoho len obyčajné písmeno. Pre priaznivcov Lexusu má ale špeciálny význam. Každý Lexus, ktorý má v mene F je ...

11. 01. 2015