Sezóna 2017 pre Nikolasa Szaba nebola najľahšia. Bola jeho prvá s novou technikou. Nikolas Szabó túto sezónu jazdil v kategórii Rotax DD2. Postupne sa s novou károu zžíval a zbieral skúsenosti. Nikovi však technika sadla a hneď v prvom roku získal titul majstra Slovenska a dosiahol najlepší výsledok na Majstrovstvách Európy, kde skončil celkovo na 7. mieste.

Sezóna pre Nikolasa bola teda úspešná aj napriek viacerým ťažkostiam, ktoré ho počas sezóny stíhali. Všetky tieto veci, ktoré zažil, ho posilnili a je pripravený nastúpiť na posledné preteky tejto sezóny. Týmito sú Majstrovstvá Sveta v Portugalsku už o týždeň. Nikolas si to vyjazdil a získal ticket, ktorý ho oprávňuje zúčastniť sa týchto náročných pretekov.

Dokončiť nedokončenú robotu

Na Majstrovstvá sveta ide s jediným cieľom. „Chcem získať titul majstra sveta!“ Povedal dravý Nikolas. Minulý rok v Taliansku mal obrovskú šancu, ale bohužiaľ si ho počas predfinále a finále sadla smola, ktorá mu nedovolila využiť pole position a pokazila jeho tvrdú celoročnú prácu a snahu na získanie titulu. Nikolas ale verí, že tento rok si titul vyjazdí a chce ukázať každému tento rok, že jeho minuloročná rýchlosť na Majstrovstvách sveta nebola žiadna náhoda. Nikolasovi držíme palce a budeme ho aj tento rok sledovať a podporovať a veríme, že si splní svoj sen, ktorý má na dosah.

Zdroj: kartarena.sk

Nikolas patrí k jedným z najväčších talentov, aké v našich končinách máme. Titul Majstra sveta by bol vstupenkou do sveta veľkého motoršportu.