Otec Nissanu GT-R, Kazutoshi Mizuno, odchádza do dôchodku. Na jeho miesto hlavného inžiniera prichádza Kinishi Tanuma. Ten momentálne obchádza predajcov Nissanu a ľudí, ktorí s GT-R jazdia v USA. Sám hovorí, že ľudia ho ešte nepoznajú a tak môže získavať informácie z prvej ruky. USA je totiž najväčší trh pre GT-R. Nissan tu predal 1188 GT-R minulý rok a tento rok zatiaľ 952. 

Na svete sú iba štyria majstri motorári, ktorí dokážu postaviť motor pre GT-R. Nissan však už pripravuje piateho.

Tanuma si dal cieľ výrábať viac GT-R. Motor tohoto auta je však vyrábaný ručne a na svete sú iba štyria majstri motorári, ktorí to dokážu. Týchto majstrov volajú takumi. Nie každý môže byť takumi. Aby sa človek mohol stať takumi, nestačí mu mať vedomosti a prax. Musí byť najlepší z najlepších. Nissan už pripravuje ďalšieho majstra, ktorý sa pripojí k súčasnému tímu motorárov.

Päť majstrov motorárov by malo uspokojiť dopyt zákazníkov a Nissan GT-R sa tak stane dostupnejší. Nissan chce stále zlepšovať kvalitu a hodnotu GT-R a tak piateho motorára potrebuje. Momentálne však nie je známe, kedy bude piaty takumi pripravený a kedy môžeme očakávať zvýšenie produkcie GT-R.

Zdroj: autoblog.com