Meno nového typu Škoda, ktorý surfuje na vlne až nepochopiteľnej obľúbenosti SUV, je pretriasané už dva roky. Pôvodne sa dlho verilo, že nový luxusný typ sa bude volať Snowman. Dávalo by to zmysel, keďže je to vlastne iné meno rovnakej vymyslenej postavy Yeti. Iste netreba pripomínať, že typ Yeti je prvým a veľmi úspešným SUV značky. Mať brata Snowmana by dávalo zmysel. No už viac než rok sa vie, že toto meno nedostane.

 

Aké však bude, zástupcovia značky dlho nechceli alebo nemohli prezradiť. Možno aj preto, že ho sami nepoznali a vyberalo sa z viacerých alternatív. Už pár dní obieha svet správa, že nový luxusnejší typ SUV českého výrobcu sa bude volať podľa veľkého severoamerického medveďa. Kodiaq sa však bude písať na konci s Q, nie s K ani s C. Dôkazom sú dva patentové listy z jesene tohto roka.

Koncept nového 7-miestneho SUV od našich západných susedov možno uvidíme už na jar v Ženeve.

Spolu s novou generáciou typu Yeti a malým crossoverom na báze Fabie III tieto autá zásadne zmenia paletu ponúkaných typov výrobcu. Škoda chystá hotovú SUV ofenzívu. Definitívnu podobu Škody Kodiaq spoznáme najneskôr na jesennom autosalóne v Paríži 2016. Kodiaq bude vychádzať z Volkswagenu Tiguan, no dostane možnosť mať 7 sedadiel, čo znamená, že bude dlhší. A nie len to, Škoda chce svojou novinkou konkurovať prémiovým mašinám ako Audi Q5, BMW X3 a MB GLC. Tomu má vraj zodpovedať cena v rozpätí od 24 až po 50 tisíc eur, ale aj zásadne vyššia základná výbava. 

Kodiaq sa bude písať na konci s Q, nie s K ani s C. Dôkazom sú dva patentové listy z jesene tohto roka.

Kodiaq má byť pre Škodu revolučný vo viacerých smeroch. Vôbec ako prvý typ českej automobilky dostane head-up displej, digitálne budíky a zároveň neskôr aj plug-in hybrid. To všetko budú pre škodovku prvenstvá. Pod kapotou pôjde podľa všetkého o overenú ponuku, tu prekvapenia nečakajme. Benzínovú 1,4-ku TSI doplnia agregáty 2.0 TSI, či 2.0 TDI. Ako bude vyzerať je zatiaľ nejasné. Podľa viacerých  vizualizácií sa dá očakávať, že sa dá počítať s početnejšími hranami ako v prípade nového Superbu. Chýbať nebudú LED-diódy, či plastové prvky v nárazníkoch, ktoré sú pre daný typ vozidiel neoddeliteľnou súčasťou. Časom sa asi dočkáme i štýlovejšej a športovejšej verzie Škoda Kodiaq Coupé, ktorá zamieri proti X4-ke, či chystanému GLC Coupé. Koncept nového druhu vozidla od našich západných susedov však možno uvidíme už na jar v Ženeve.

zdroj: autoforum.cz