EcoSport už aj v „ST-Line“ výbave

Keďže EcoSport zamerali najmä na mladých ľudí v mestských a prímestských oblastiach, ponúka vysokú mieru individualizácie a modernú výbavu (systém konektivity SYNC3). Nechýbajú napr. kontrastné farby strechy a Ford ponúkne aj športovú prikorenenú verziu ST-Line po vzore väčších a silných modelov z dielne ST. Športový a dynamický akcent podtrhujú 17- a 18-palcové disky s novým dizajnom.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

„Spoločnosť Ford predala v Európe viac ako 166 000 kompaktných SUV EcoSport od roku 2014, kedy sme typ v tomto regióne prvý raz uviedli na trh. Minulý rok stúpol predaj o 40 percent,“ uvádza Steven Armstrong, viceprezident skupiny a prezident spoločnosti Ford Motor Company pre Európu, Blízky východ a Áziu. „Nový Ford EcoSport ponúka zákazníkom viac štýlu, pohodlia, jazdnej dynamiky a možností individualizácie. Teda funkcie robustného SUV v spojení s praktickým mestským automobilom.“

Cenník novinky. Zdroj: Ford

Nový naftiak 1,5 l EcoBlue v premiére

V malom mestskom SUV si môžete po prvýkrát užiť aj inteligentný pohon 4x4. Tandem s novým dízlom 1,5 l 125 koňmi a 300 Nm tvorí univerzálny recept na každodenné použitie či už na spevnených cestách alebo v miernom teréne. Pohon všetkých kolies aktívne prerozdeľuje krútiaci moment motora medzi predné a zadné kolesá v pomere 50:50. Štvorvalcový agregát EcoBlue disponuje pokrokovými technológiami pre nízku spotrebu paliva a relatívne vysoký výkon, napr. nízkotlakovú recirkulácia výfukových plynov s chladením voda-vzduch, integrované zberné sacie potrubie a vstrekovanie common rail s vysokým tlakom pre tichší chod a presnejšie rozprášenie nafty vo valci. Ford hovorí o mimoriadne nízkej spotrebe paliva v praxi a kultivovanosti. 

1,5 l EcoBlue

Motor začnú ponúkať v druhej polovici r. 2018. K dispozícii je aj vznetový 1,5 TDCI s výkonom 100 koní a benzínový overený 1,0 l trojvalec EcoBoost vo verzii so 125 a 140 koňmi. Neskôr pribudne jeho 100-koňový variant. Prevodovky sú výhradne 6-stupňové, a to manuálna aj automatická. Z mechanických častí Ford upravil aj podvozok. Má tak špeciálne spĺňať nároky európskych zákazníkov.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Inovácie zamerali aj na interiér. Ten dostal kvalitnejšie plasty, príťažlivejšiu architektúru palubnej dosky a na želanie 8-palcový centrálny displej. Praktikov poteší nastaviteľná podlaha kufra, komfortu pridáva vyhrievaný volant. Podľa umiestnenia podlahy môže mať batožinový priestor objem až 334 litrov.

Ford EcoSport pre Európu vyrábajú v rumunskom meste Craiova. Automobilka do fabriky investovala 200 mil. eur a aj to má zabezpečiť výrazne zvýšenú celkovú kvalitu. Trend SUV je stále v kurze, po typoch Edge, Kuga a EcoSport začnú v Európe v r. 2018 predávať aj nový crossover Fiesta Active.

Zdroj a foto: Ford