Zároveň podujatie 10. KESKO MOBILE AUTO SHOW 2019 už po desiatykrát v rade uzavrelo slovenskú sezónu automobilových športov. V tomto roku sa tak stalo v dňoch 21. – 22.11.2019. V priebehu prvého dňa podujatia čiže vo štvrtok okrem tradičných formálnych povinností takmer všetci súťažiaci využili aj možnosť v rámci testovacích jázd povoziť na sedadle spolujazdca tímových partnerov, priateľov, mechanikov či rodinných príslušníkov. V piatok už všetkých čakala „ostrá“ súťaž, ktorá sa skladala z troch rýchlostných skúšok. V úvodnom teste najrýchlejší čas dosiahla posádka Odložilík – Tureček. Druhé miesto patrilo dvojici Grzyb - Wróbel a tretie Gavlákovi s Horniačkom. Druhá rýchlostná skúška však toto priebežné poradie úplne zmenila. Do čela išli Grzyb s Wróblom, na druhé miesto sa posunuli Odložilík s Turečkom a na tretie poskočili Béreš s Répásom. Zatiaľ čo v prvej dvojici rýchlostných časov bol meraný čas, poslednú museli posádky iba absolvovať, avšak očakávalo sa od nich, aby ju poňali ako exhibičnú, čo v plnej miere aj využili. Prítomných divákov, mechanikov či priateľov potešili poriadne širokými prejazdmi či fanúšikmi veľmi obľúbenými „kolečkami“ doplnenými poriadnym dymom zo spálených pneumatík. 

Po tomto „potešení“ všetkých prítomných nasledovalo ocenenie najlepších nielen v absolútnom poradí, ale aj jednotlivých triedach, pričom v absolútnom poradí brala víťazstvo posádka Grzegorz Grzyb  - Jakub Wróbel reprezentujúca RUFA SPORT Team. Druhé miesto s 2,5 sekundovou stratou patrilo Romanovi Odložilíkovi a Martinovi Turečkovi a najrýchlejšiu trojicu doplnili ich kolegovia z SK DER Rally Teamu, Jozef Béreš ml. – Zoltán Répás. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

10. KESKO MOBILE AUTO SHOW 2019 zároveň uzavrela tohtoročnú sezónu automobilového športu na Slovensku a urobí tak aj o rok, v termíne 6.- 7.11.2020.


Miro Majláth

Foto: Jakub Rovný