Americký majiteľ Audi TT s 3,2 litrovým VR6 zabudol vymeniť olej po dobu 83 000 míľ resp. 133 000 km.
Výmena oleja po 133 000 km

Takto vyzerá 3,2 litrový motor VR6 po prejdení 133 000 km bez výmeny oleja.

Americký majiteľ/ka Audi TT s 3,2 litrovým VR6 zabudol vymeniť olej po dobu 83 000 míľ resp. 133 000 km. Ako je to vôbec možné? Absolútna neznalosť a nezáujem majiteľa o automobily? Snaha ušetriť? Tieto informácie bohužiaľ nemáme. Jedno je ale jasné. Motor to už určite „nerozchodí“. Mechanici ho museli celý vymeniť. Roky prevádzky bez výmeny oleja vytvorili v bloku motora nemalé množstvo usadenín. Výsledok je katastrofálny a motor je úplne KO.

Aj tak je celkom prekvapivé, že motor nevypovedal službu oveľa skôr. Môže to svedčiť o kvalite oleja ale aj o kvalite samotného motora, ktorý musel znášať „skvelú starostlivosť“ majiteľa dlhú dobu. Majiteľ celý čas prevádzky dolieval olej, ani raz ho však úplne nevymenil. Bez pridávania nového oleja by sa zastavil už oveľa skôr. Veľa detailov bohužiaľ o konkrétnom prípade nemáme. Jediná vec, ktorú vieme je, že motor nebol úplne novým. Teda nájazd samotného motora bol určite vyšší, než 133 000 km.

 

Akokoľvek stupídne sa vám môže zdať počínanie majiteľa, určite nie je ojedinelé. Na konkrétnom kuse je však výnimočne veľký kilometrový nájazd bez výmeny oleja. Nepekný osud však nakoniec dostihol aj 3,2 litrový VR6 a jeho majiteľa, ktorý v konečnom dôsledku na servise veľmi neušetril...

 

Výmena oleja po 133 000 km

Chcel majiteľ len ušetriť alebo za všetko môže jeho neznalosť? Poznáte aj vy nejaký podobný príbeh?

Zdroj: tdiclub