Obec Hodruša-Hámre

Táto oblasť je bohatá na banícku históriu a okolie prírody, ale aj rôznych pamiatok ako napríklad Banský výťah či Banská klopačka, vám dávajú dôvod zastaviť sa a vychutnať si jednotlivé krásy do sýta. Ak prírody a pamiatok budete mať dosť, zrelaxujte pri Dolnom Hodrušskom jazere.


Pezinská Baba

Tento horský priechod neďaleko Bratislavy je známy hlavne profesionálnym pretekárom, keďže sa tu pravidelne konajú preteky. Vám však postačí vaše auto, ktorým sa môžete previesť skrz krásnu prírodu.

Spišský hrad

Tento hrad je jedna z najcennejších pamiatok nielen Slovenska, ale aj celého sveta ako súčasť Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Masívny hrad vidieť už z diaľky a a jeho monumentálnosť naberá každým priblížením. V letnom období je otvorený verejnosti denne od 09:00 do 18:00. V júli a auguste je navyše možné absolvovať aj nočné prehliadky hradného komplexu.


Horský prechod Donovaly

Nemusíte byť nadšenec do lyžovania alebo zimných športov, aby ste sa sem museli vybrať. To ani neodporúčame počas zimy, pretože tento horský prechod je pravdepodobne najvyťaženejším na celom Slovensku. Lepšie urobíte, ak túto takmer 30 kilometrovú vyhliadku absolvujete počas letného obdobia, kedy je premávka oveľa menšia a budete sa tak môcť pozerať na okolitú krásu hôr a slovenskej prírody.
 

Manínska tiesňava

Manínska tiesňava, je najužším kaňonom na Slovensku. Ako už názov napovedá, budete mať pri jeho prejazde doslova stiesnený pocit. Tento unikátny výtvor slovenskej prírody každým rokom láka množstvo turistov nielen pre jedinečný zážitok pri prechode rozmanito tvarovaných skalnatých stien, ale aj vďaka svojej prírode, rozmanitej biodiverzite a turizmu.

Článok pre vás pripravili špecialisti na prenájom áut z autopožičovne Rai.
V prípade potreby si vhodné auto môžete prenajať na www.rai.sk/sk/prenajom-pozicanie-auta.,