Zo všetkého najdôležitejšie sú dve veci: dostať sa do auta, teda otvoriť centrál, prípadne mechanicky niektoré dvere a naštartovať. Všetko ostatné sa dá poľahky riešiť, ak už motor beží. Je otázkou minút kedy rozmrzne celé auto. Dostať sa do auta v princípe dá vždy, ak to nejde cez centrál, dvere otvoríte priamo kľúčom. No keď je akumulátor zmrznutý a bez dostatočnej kapacity, motor nenaštartujete. Áno, môžete pobehovať po okolí, otravovať známych, alebo aj neznámych s prosbou o ich auto a káble. Alebo môžete z tašky prosto vytiahnuť univerzálny štartovací zdroj a je to. Vecička, ktorá je menšia než  väčšina tabletov, alebo teda trochu väčšia než tie najväčšie smartfóny. Stačí, aby mala kapacitu aspoň 10 Ah a dokáže naštartovať nie len bežné benzínové, či naftové 4-valce, ale v pohode aj 6-valce a s tými výkonnejšími powerbankami aj vé-osmičky.

Vyberať môžeme z niekoľkých kompaktných modelov rozdelených podľa objemu motora až po veľký stacionárny štartovací zdroj učený pre dielne alebo havarijné vozidlá. A aby kompaktný a ľahko prenosný štartovací zdroj nezaháľal, je možné ho využiť ako výkonnú baterku alebo bežnú powerbanku s USB konektormi pre nabíjanie tabletov, foťákov a mobilných telefónov. Na rozdiel od powerbanky však s týmto zdrojom naštartujete aj auto s až 8-litrovým benzínom alebo 4-litrovým nafťákom!

Aj ten najmenší model OSRAM BATTERYstart 200 je schopný naštartovať motor s objemom až 3 litre. Disponuje kapacitou batérie 6000 mAh, ponúka štartovací prúd 150 A a k jeho úplnému nabitiu stačia len 2 hodiny. Veľkosťou sa rovná bežnému 7-palcovému mobilnému telefónu.

Model 300 má takmer rovnakú dĺžku a šírku ako menší štartér (168 × 88 mm), líši sa len hrúbkou, ktorá dosahuje 33 mm. Má však viac ako dvojnásobnú kapacitu (13 000 mAh), čo umožňuje naštartovať benzínový motor do 6 litrov alebo naftový motor do 3 litrov. Jeho nabíjanie trvá 3 hodiny. Model 400 je vďaka kapacite 16 800 mAh výkonný štartovací zdroj umožňujúci naštartovať benzínový motor do 8 litrov alebo vznetový motor s polovičným objemom (štartovací/špičkový prúd – 400 A/800 A). Dodáva sa oproti predchádzajúcim modelom navyše s 12V napájacou autozástrčkou na pripojenie napr. ventilátora alebo chladiaceho boxu. Jeho nabíjanie trvá 4 hodiny. Všetky vyššie uvedené modely sú vybavené ochranou proti prepólovaniu, skratu, prehriatiu a USB zásuvkami s možnosťou rýchleho nabíjania.

zdroj: OSRAM