Najlepší príklad je film Bullit. Nahánačku Fordu Mustang Fastback a Dodge Challenger pozná celý svet. Mnohí autičkári ju videli desiatkykrát, no celý film sotva raz... A takých príkladov by boli desiatky. O mnohých filmoch a akčných scénach z nich som ani len netušil. Až sa mi tieto sviatky nevdojak podarilo objaviť videokanál VaRaces Chase na YouTube. Rovnako, ako TOPSPEED.sk, videokanál má aj svoju vlastnú web stránku www.varaces.com

YouTube kanál VaRaces Car Chase prináša výber prevažne amerických automobilových akčných scén. Napriek tomu, že sa mu už 5 rokov nik nevenuje, stojí za pozornosť. Veď kedy inokedy, ak nie počas zimných sviatkov, si na toto nájdete čas?

Teda presnejšie mal, pretože už takmer 5 rokov sa jej nik nevenuje. Pritom sa tu hovorí o komunite, čo znamená, že za projektom asi nie je len jeden človek. Celé je to o to viac smutnejšie, keďže práve ostatných 5 rokov priniesol svet veľkofilmu viacero skvelých filmov s automobilovou tematikou a vzniklo mnoho ďalších, ktoré majú drsné akčné scény a schopnosť zaujať autičkárovú pozornosť. Každopádne, ak nemáte predplatené online služby ako Netflix alebo satelit, všetky filmy, ktoré máte doma, ste už videli, v klasickej telke nič rozumné nejde, alebo prosto rovnako ako ja dáte kedykoľvek prednosť vybraným scénam z filmov, urobte si pár hodín pohodu, zapnite to na veľkú obrazovku a patrične zosilneným zvukom si vychutnajte niekoľko desiatok automobilových scén zhromaždených na kanáli VaRaces. Sľubujem, že nebudete ľutovať.