Ak chcete získať vyššiu triedu za cenu Octavie, teraz je ten správny čas. Škoda chce svojim zákazníkom ponúknuť vysoký komfort, bohatú základnú výbavu a pohon 4x4 za prijateľnú cenu.

„Fanúšikom našej značky prinášame elegantné riešenie, ako sa dostať do vyššej triedy.   Keďže pre obrovský globálny záujem o modely Octavia Combi s pohonom 4x4 sme sa dostali do neštandardnej situácie, keď dopyt presiahol limit našich výrobných kapacít, rozhodli sme sa uviesť akčné modely ŠKODA Superb 4x4 za cenu vozidiel ŠKODA Octavia 4x4. Tým sme vyhoveli požiadavkám našich zákazníkov a navyše, ponúkli sme im jedinečnú príležitosť zažiť hodnotu a luxus vozidla z našej najvyššej kategórie,“ hovorí Robert Baumgartner, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

To je síce pravda, ale otázkou je prečo dopyt presiahol ponuku. Ako sme nedávno informovali, tak Škoda má problémy s dodávkami medzinápravových spojok Haldex. Na ich dodanie v súčasnosti čaká šesť až sedem mesiacov. Výrobca preto Octaviu 4x4 z ponuky stiahol.

Pravdepodobne problémové dodávky medzinápravových spojok Haldex vyústili v celkom dobrú akciu, kde získate slušne vybavený Superb 4x4 už za 28 617€.
Škoda tvrdí, že za cenu Octavie Combi 4x4 dostanete teraz v akciovej ponuke Superb 4x4.

Škoda tvrdí, že za cenu Octavie Combi 4x4 dostanete teraz v akciovej ponuke Superb 4x4.

Škoda Superb Life má takmer stály pohon oboch náprav, ktorý je taktiež skrotený spojkou Haldex. Po uplatnení registračného bonusu 800€ je akčná Škoda na predaj za 28 617€. Superb Life bude mať motor 2,0 TDI CR DPF s výkonom 103 kW (140 k) a šesťstupňovú prevodovku AP DSG. V tejto cene je zahrnutý stabilizačný systém ESP, airbag vodiča a spolujazdca, bočné a hlavové airbagy a Light Assistant, kde si podľa potreby a situácie zvolíte rôzne režimy osvetlenia. Samozrejmosťami sú klimatizácia, elektrické ovládanie okien, diaľkové ovládanie a displej palubného počítača Maxi DOT.

Superb Inspire s rovnakým motorom a pohonom bude mať na sebe cenovku 31 627€. Tento Superb ponúka vyššiu výbavu. O vodičove pohodlie sa postará klimatizácia Climatronic, vyhrievanie predných sedadiel, tempomat, trojramenný kožený volant a malý kožený paket. Inspire stojí na 17 palcových kolesách, má parkovacie senzory, dažďový senzor a iné.

Pozrite si aj testy Škody Superb 3,6 V6 FSI B6 a Superbu Combi 2.0 TDI CR DPF.