Rebríčku dominujú autá určené pre zábavu a hlavne víkendové využitie. K športiakom a roadsterom si človek väčšinou vybuduje citový vzťah, keďže to nie je len premiestňovadlo, a preto si ich necháva dlhšiu dobu.

Podľa štatistiky iSeeCars z USA si nechávajú prví majitelia v priemere auto po dobu 7,3 roka. Rekordérom je však veľké japonské SUV. Toyotu Land Cruiser si nechá prvý majiteľ v priemere až 10,6 roka. To je naozaj slušné číslo. Dvojkou je roadster Porsche Boxster a o tretiu priečku sa delí Mercedes SLK s SUV Ford Expedition. Keďže sme však v Európe, tak v zozname vynecháme autá, ktoré tu nie sú bežné a zahrnieme len tie relevantné.

Aké autá si nechávajú prví majitelia najdlhšie?

Poradie Typ Priemerná doba vlastníctva (roky)
1. Toyota Land Cruiser 10,6
2. Porsche Boxster 9,9
3. Mercedes SLK 9
4. Audi TT 8,8
4. Chevrolet Corvette 8,8
6. Mercedes SL 8,7
7. Volkswagen Passat 8,7
8. Mazda 6 8,6
9. Honda Accord 8,4
10. Honda Civic 7,9
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Rebríčku dominujú autá určené pre zábavu a hlavne víkendové využitie. K športiakom a roadsterom si človek väčšinou vybuduje citový vzťah, keďže to nie je len premiestňovadlo, a preto si ich necháva dlhšiu dobu. No nájdeme tu aj vysoko spoľahlivé a praktické japonské autá ako Toyotu Land Cruiser, Mazda 6, Hondu Accord a Hondu Civic. Do TOP10 sa dostal aj nemecký Volkswagen Passat.

A ako často meníte autá vy? Striedate ich ako ponožky alebo ste im verní dlhé roky?

Zdroj: iSeeCars