AAA AUTO zaznamenalo 10 % medziročný nárast predajov.

Spoločnosť AAA AUTO v tlačovej správe uvádza, že v tomto roku sa jej zatiaľ podarilo predať 55 tisíc automobilov a do konca roka plánuje predávať ďalšie. Napriek rozporuplnej povesti tak dokázala dosiahnuť od vypuknutia krízy predajný rekord. V minulom roku spoločnosť predala 51 364 vozidiel.

Je však nutné dodať, že autobazár nepredal 55 tisíc automobilov len na Slovensku. V tomto čísle sú zahrnuté všetky pobočky nachádzajúce sa aj v Česku a v Rusku. V minulom roku AAA AUTO u nás predalo 14 211 vozidiel.

S autom z druhej ruky prežije veľa ľudí takmer celý život. Na nové auto peniaze nie sú a jazdené je často lepšia voľba, ako základná verzia nového najlacnejšieho typu. Kúpa jazdenky však prináša často spomínané a opakované riziká.

Celkový počet predaných jazdeniek zistiť nedokážeme. Súkromní predajcovia a obrovský počet autobazárov robí tento údaj takmer nezistiteľným. Orientačné čísla môže poskytnúť štatistika Ministerstva vnútra SR, ktorá sa okrem novoevidovaných vozidiel zaoberá aj individuálnym dovozom. Ide však naozaj len o orientačnú informáciu. Podľa nej za uplynulých 11 mesiacov bolo na Slovensko individuálne dovezených 40 tisíc vozidiel. Môžeme predpokladať, že drvivá väčšina z nich bola predaná. Celková predajnosť jazdených áut bude teda na Slovensku niekoľkonásobne vyššia.

Zdroj: tlačová správa, minv.sk

Prečítajte si aj:  Kúpa jazdenky je riziková. Oklamaní končia bez peňazí a bez auta