WE ARE MANY, WE ARE SAAB je jasným signálom pre tých potencionálnych záujemcov o torzo automobilky, ktorí to s ňou myslia úprimne.

Pred dvomi rokmi, keď koncern GM hrozil zatvorením automobilky SAAB, sa z iniciatívy holandských fanúšikov spustila bezprecedentná akcia. Pod sloganom SAVE SAAB sa pohli konvoje rovnomenných vozidiel od Nového Zélandu až po Kaliforniu. V samotnom Holandsku sa zúčastnilo 900 vozidiel, v rodnom Trollhättane 2500. Aj Bratislava prispela kolónou 51 vyzdobených saabov. Nechceme preceňovať význam tejto akcie, ale prinajmenšom ukázala  obrovské zázemie lojálnych fanúšikov, akým sa nemôže pochváliť žiadna iná automobilová značka. I pod tlakom širokej verejnosti upustil GM od likvidácie a odpredal firmu holandskému Spykeru.

WE ARE MANY, WE ARE SAAB

WE ARE MANY, WE ARE SAAB

14. a 15 januára sa konvoje opäť pohnú. Tentoraz smutnejšie, no i s nádejou nového začiatku. Iniciátori prichádzajú s logom  WE ARE MANY, WE ARE SAAB, teda je nás veľa, my sme SAAB. Zmyslom akcie je poukázať na absurditu súčasnej situácie. Umiera 65 ročná história, plná  technických prínosov, veľkých športových úspechov, jedinečného dizajnu a neopakovateľnej charizmy. Odchádza značka, ktorá bola vždy synonymom serióznosti, značka idúca svojou vlastnou cestou. A práve to jej bolo osudným. Jej niekdajšia macocha, koncern GM v úsilí ochrániť svoje záujmy, znemožnil vstup tak potrebných investorov, ktorý by SAABu zabezpečili budúcnosť. Dnes je už jasné, že tento nekalý plán sa zrodil v Detroite už pred dvomi rokmi.

Viac info hľadajte na:

www.saabclubslovakia.sk a www.outside-saab.com