Vedeli ste, že pri najvyššej rýchlosti má Veyron spotrebu 78l/100 km? Za minútu teda zhltne 5,3 litra benzínu.

Spoločnosť začiatkom decembra vydala správu, v ktorej uvádza, že predala Veyron s poradovým číslom 400. Od tej chvíle na majiteľov čakalo už len 50 kusov. Koncom januára ich už bolo len 43. Dnes si dovolím tvrdiť, že ich ostalo menej. Logicky teda vyvstáva otázka: „Čo bude ďalej?“ Výrobca našťastie neplánuje po predanom poslednom kuse zhasnúť svetlo a zavrieť výrobné linky.

Odpoveď na otázku v nadpise znie: "Nový Veyron bude silnejší." Príde však až o niekoľko rokov.

Prezident firmy Dr Wolfganga Schreibera povedal, že nemusíme očakávať žiadny Super Veyron ani Galibier, pretože neprídu. Namiesto toho sa môžeme pripraviť na novú generáciu legendy. Túto správu pre zmenu oficiálne potvrdil šéf koncernu VW Martin Winterkorn. Pre lepšie čakanie by sme mali vedieť, že novinka bude mať vyšší výkon, ako aktuálny Veyron. Koľko koní bude pod kapotou? To je zatiaľ neznáme, no predpokladajme, že ich bude viac ako 1200 (883 kW) a menej ako 1600 (1177 kW).

Na príchod pokračovanie legendy si však ešte budeme musieť nejaký ten mesiac počkať. Výrobca ukončí produkciu prvej generácie až niekedy začiatkom budúceho roka. Istý čas si samozrejme vyžiada aj vývoj a teda je viac ako pravdepodobné, že od jeho príchodu sme vzdialený ešte niekoľko rokov.

Zdroj: autoexpress.co.uk

Prečítajte si aj:  Dokáže Juke R v šprinte naložiť Veyronu?