Nový Ariel Atom 3S ponúkne 365 koní, stovku zvládne za menej ako 2,8 s a na pretekárskej trati sa vyrovná Formule Ford!

V novej hračke, Ariel Atom 3S, dokázali z 2,4 litrového turbom prepĺňaného 4-valca Honda dostať neuveriteľných 268 kW (365 k) a 420 Nm. Tým vytvorili druhý najsilnejší Atom, najvýkonnejším stále zostáva Atom V8 s výkonom 500 k.

Ariel Atom 3S

Ariel Atom 3S je rýchlejší ako Atom v pretekárskej špecifikácii

Veľký výkon si vyžaduje aj poriadne brzdy. Automobilka vsadila na 4-piestikové brzdy Alcon na všetkých kolesách. Nechýba nastaviteľný podvozok a zavesenie so systémom push-rod, ako používa aj F1. Pilot má k dispozícii novú trakčnú kontrolu, kde si môže vybrať piatich stupňov pomoci elektronicky. Zákazníci si budú môcť vybrať z troch prevodoviek: štandardnej manuálnej, so skrátenými prevodmi a 6-stupňovej sekvenčnej prevodovky Sadev. Pre väčší komfort ponúkne Ariel Atom 3S aj čelné sklo. LCD displej v kokpite zobrazuje všetky dôležité informácie ako rýchlosť, otáčky, prevodový stupeň, teplotu vody, či množstvo paliva v nádrži.

Ariel Atom 3S

LCD displej zobrazuje všetky dôležité informácie

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Ariel Atom 3S zdolá stovku za menej ako 2,8 sekundy. Automobilka predpokladá, že šprint na štvrť míle zvládne auto za 10,7 sekundy. Atom 3S vytiahli na okruh Virginia International Raceway, kde dosiahli vynikajúci čas 1:58. Boli rýchlejší ako Atom v pretekárskej špecifikácii a vyrovnali sa tempu Formule Ford! Automobilka predáva Atom 3S za 70 800 eur, za základnú verziu Atom 3 chcú 50 850 eur.