Audi R4 (c) Auto Express

Audi R4 (c) Auto Express

Podvozok novinky bude taktiež to najnovšie čo Audi a koncern VW dokáže ponúknuť. Bude sa jednať o totožné "železo" aké bude mať aj ďalšie generácia Porsche Boxster a Cayman. Náš zdroj, Auto Express, išiel ešte ďalej a dokonca priniesol pravdepodobnú podobu R4. Môžete ju vidieť na všetkých obrázkoch naokolo. Naozaj krásne auto.

Audi R4 (c) Auto Express

Audi R4 (c) Auto Express

A čo čísla a výkony pri tomto aute? Tie sú, rovnako ako jeho výzor, veľmi zaujímavé. Samotný pohon zabezpečujú 4 elektromotory, dva na každej náprave. Bude sa teda jednať o náhon na všetky kolesá, ale nie ten, na aký sme u Audi zvyknutí. Celkový výkon by mal byť na hranici 300k ktoré dokážu rozhýbať auto na 100 km/h za približne 4.8 sekundy. A to sa stále bavíme o čistom elektromobile. V ponuke by sa ale mali objaviť aj pohonné jednotky z menšieho Audi TT.

Audi R4 (c) Auto Express

Audi R4 (c) Auto Express

Samotnú energiu bude zhromažďovať 470kg ťažká lithium-ion batéria umiestnená v strede auta. Jej kapacita by mala vystačiť na približne 250km dojazd. A to nie je málo! Celková hmotnosť Audi R4 by nemala prekročiť 1500 kg, avšak hmotnosť je jednou z mnoha neznámych. Ak vás toto auto zaujalo natolko, že rozmýšlate o jeho prípadnej kúpe, máte čas minimálne do roku 2012, skôr sa určite v predaji neobjaví.

zdroj: Auto Express