Znie to až neuveriteľne no aktuálny typ je na trhu už neskutočných deväť rokov. Samozrejme, na starý dobrý Defender či Mercedes G Professional sa to nechytá, no v prípade A3 sa jedná o úplne bežné auto, ktoré nemá zaujať špecifickú vrstvu ľudí ako v prípade spomínaných offroadov. Ako sa dá čakať, novú A3 svetu predstavia na Ženevskom autosalóne na jar roku 2012.

Audi_A3_sportback

 

Dizajn nebude žiadnym prekvapením

 

Nemecké značky určite nepatria k tým, ktoré svojim dizajnom šokujú. To však vôbec netreba brať negatívne. Dalo sa čakať, že nová A3-jka bude dizajnovo len nadväzovať na tipy A6 a A8. Aj vďaka tomu už na obrázkoch vyzerá nová generácia luxusnejšie. Inšpirácia z drahších a luxusnejších typov by sa mala preniesť aj do interiéru pričom niektoré prvky by mali byt prevzaté z najmenšieho typu A1.

Audi_A3_2012

 

Karosárske verzie ostanú po starom

 

Audi zatiaľ plánuje vyrábať všetky karosárske verzie, ktoré robila doteraz. Pribudnúť by navyše mala verzia sedan, ktorej koncept sme mali možnosť vidieť na Ženevskom autosalóne minulý rok. Omnoho podstatnejšou zmenou bude príchodom novej A3-ky hlavne z konštrukčného hľadiska úplne nová podvozková platforma MQB.

Audi_A3_sedan

Je jasné, že sériová verzia takto vyzerať nebude, ale to vôbec nevadí. Presne takto by sedan upravili dobrí úpravcovia. Veľké kolesá, zníženie a vo farbe karosérie lakované azda všetko...

 

Nástup menších a úspornejších motorov

 

Ponuka motorov pre novú A3 bude veľmi bohatá a sotva si viem predstaviť niekoho, kto by si nevedel vybrať. Pod kapotou by sme totiž mohli vidieť nové trojvalcové motory TDI, ktoré by mali tvoriť základ ponuky. Tak isto nesmieme zabudnúť aj na štvorvalcové TDI motory, ktoré sú v súčasnej generácií vyberané zákazníkmi načatejšie. Samozrejmosťou potom bude aj široká paleta benzínových motorov TSI ktoré su charakteristické vysokým výkonom a prijateľnou spotrebou.

 

Suma sumárum nová generácia A3-ky pre nás nemá nachystané žiadne extra prekvapenie. Nás v redakcii,  samozrejme, najviac zaujíma či sa postupom času dočkáme aj verzií ktoré máme my a hádam aj vy čitatelia najradšej teda verzie S a RS. Čo však vieme s istotou je, že sa určite dočkáme hybridnej verzie.