Po necelom desaťročí prichádza s podobnou veľkoprodukciou aj Audi pre svoj prelomový typ A1. Treba povedať, že veľkolepé prezentácie v roliach akčných hrdinov sú u výrobcov áut stále vo väčšej obľube. Spomeňte si len na nedávnu reklamu na nový Opel Astra - The Coup natočenú veľmi v štýle Dannyho 13-ka a Kasíno.

Tvárou Audi A1 je mimoriadne talentovaný a úspešný spevák a herec Justin Timberlake a herečka Dania Ramirez. Ingolštadtská značka si  sladkého chalana a pružnú devu zaviazala nie len pre prezentovanie nového typu na najväčších autosalónoch sveta, ale hlavne na natočenie šiestik krátkych akčných epizód, kde sú Justin, Dania a A1 hlavní hrdinovia chvíle.

V epizódach, ktoré je možné sledovať online na stránke www.audi.com/a1 hrá Justin istého Johna Franka - kockatú hlavu od IT. "Náhodou" stretne mysterióznu Toni - Dania Ramirez. Samozrejme, skôr než sa vôbec predstavia, začne mela! Justin, teda pardón, John jej môže zachrániť život. Napätie stúpa, pravidelne každý utorok, kedy Audi na svojej stránke zverejní ďalšiu epizódu. Ako som spomínal, bude ich 6 a celé to vyvrcholí v utorok 8. júna.

Teraz trošku trošku zo zákulisia. Režisérom internetového filmu The Next Big Thing je švédsky Jenrik Sundgren. Nakrúcane trvalo len 5 dní za pomoci 8 kamier. Nakrúcalo sa v úzkych uličkách, parkoviskách, kaviarni a v diskokluboch. Spolu si vo filme zahralo 40 hercov, prípravu zabezpečovalo do 100 pomocníkov, hudba je od švédskej kapely Torpedo a samozrejme niekoľko kúskov Audi A1. Všetky epizódy dovedna majú spolu 16 minút čistého hraného filmu - bez grafických efektov, ktorých je tam naozaj dosť. Ale veď pusúďte sami.

Žiaľ, nemôžeme vám tu dať presný link priamo na prvú epizódu. Musíte sa k nemu pracne preklikať, aby ste zadávateľom splnili podmienku kontinentu a krajiny odkiaľ pochádzate... Takto si dokážu presnejšie porovnať záujem o film, teda o Justina, vlastne pardón, o Audi A1 na jednotlivých svetadieloch a v krajinách.

Takže ho na www.audi.com/a1