Pre perfekcionalistov

Lexus je povestný úchylkou pre detaily a, samozrejme, LC Convertible nie je výnimka. Cieľom bolo, aby si model LC 500 vo verzii kabrio zachoval nádhernú siluetu so stiahnutou aj natiahnutou strechou. Štvorvrstvová konštrukcia plátennej strechy pomáha zachovať plynulú líniu strechy typickú pre kupé bez toho, aby cez látku presvital nosný rám. Okrem toho, látka použitá na strechu sa podrobila dôslednému výberu a aj jej výroba je veľmi precízna, aby bola napnutá bez zvrásnenia a poskytovala lepšiu zvukovú izoláciu. Strecha sa dá otvárať alebo zatvárať počas jazdy až do rýchlosti 50 km/h, čo je veľmi praktické.

Konštrukčnú pevnosť LC500 sa podarilo značne zvýšiť vďaka strategickému umiestneniu a tvaru rozpery v rámci veže upevnenia zavesenia zadných kolies. Rozpera je vyrobená z ľahkého hliníka odlievaného pod tlakom, aby znamenala len minimálne zvýšenie hmotnosti. Použitý vysokovýkonný tlmič zasa zabezpečuje vysoký jazdný komfort. Pod karosériou sa nachádzajú ďalšie výstuhy, pričom sa použil materiál ako horčík a hliník, aby sa zabezpečila vysoká pevnosť a zároveň nízka hmotnosť.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

V Európe v predaji od začiatku leta 2020

Pod kapotou ostal atmosférický 5,0-litrový motor V8 v kombinácii s 10-stupňovou automatickou prevodovkou DirectShift. Výkon takmer 500 koní posiela výhradne na zadné kolesá. Cena ešte nie je známa, no veľmi nahrubo sa dá odvodiť od kupé. To vo verzii Lexus LC500 stojí od 103 000 €. Ak by bolo cabrio drahšie o 10 %, dá sa predpokladať cena od 114 000 €. Tak čo, vy zámožnejší, ktorí ste sa dočítali až sem. Rozbíjate na jar prasiatko? :)

Foto/Zdroj: Lexus