Zmysel plug-in hybridného pohonu je jasný. Mimo mesta využiť potrebu spaľovacieho motora a tam, kde je jeho činnosť nežiadúca, teda v mestách, tam jeho vplyv na emisie potlačiť na minimum. Teda jazdiť čo najviac na elektriku.

BMW to urobí za vás

Ak teda máte nastavený režim s prednabitým akumulátora počas jazdy na diaľnici, môžete prísť do mesta a zapnúť elektrický režim. Alebo to za vás môže spraviť služba BMW eDrive Zones. Nemusia to byť len emisné zóny, môže to byť aj podzemné parkovisko alebo iné objekty, v ktorých je preferencia bezemisnej prevádzky.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Služba bude dostupná štandardne vo viacerých plug-in hybridoch od BMW, dáta bude zbierať pomocou GPS. Každá zóna bude na displeji navigácie tiež zvýraznená. Zatiaľ ju BMW pridá do vozidiel 745e, X5 xDrive45e a 330e, ďalšie budú pribúdať. Okrem zón vám táto funkcia umožní zbierať rôzne body za jazdu na elektrinu, vďaka ktorým bude BMW ponúkať nabíjanie po určitom nazbieranom počte zadarmo (avšak len na svojich nabíjacích staniciach).

Služba bude zapínať výlučne elektrický režim nielen v nemeckých mestách (je ich cez 60), ale aj v iných mestách v Rakúsku, Švajčiarsku, Holandsku, Belgicku a Francúzsku. Uvidíme, či sa táto služba osvedčí u bežných vodičov a či ju budú rozširovať aj do iných miest v Európe.

Zdroj foto: BMW