V Zelenom pekle maskovaný Veloster videli už zhruba v čase pripravovanej premiéri ostrej i30ky, no vtedy bol ešte zahalený kopou čiernych plastov. 

Veloster má k typu i30 konštrukčne veľmi blízko. Je preto najjednoduchšie a najrýchlejšie dokončiť ďalšie ostré auto divízie N takto a neskôr sa sústrediť na iné väčšie typy ponuky značky. Je veľmi pravdepodobné, že Veloster N dostane rovnaký motora prevodovku ako i30 N. Nie sú vylúčené rovnaké brzdy a možno aj celé nápravy. V zásade, najväčší rozdiel bude dizajn.

V ďalších testoch zhodil Veloster zbytočné plasty

Testovanie pokračuje a technici zhodili z auta zbytočné plasty, vďaka čomu dostávame lepšiu predstavu o krivkách pripravovaného Hyundai Veloster N. Čo môžeme vidieť, sú typické aerodynamické doplnky – vpredu delič vzduchu, vzadu krídlo a difúzor. Pohľad upútajú aj koncovky výfukov a väčšie kolesá. Na niektorých záberoch vidno aj ochrannú klietku testovacieho vozidla.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Samozrejme, najzaujímavejšou informáciou je, čo bude pod kapotou? Je vcelku isté, že tu nájdeme prepĺňaný dvojliter z i30 N. Ten ponúka 250 k a v Performance Package 275 koní. Nenahnevali by sme sa, keby Veloster N ponúkol ešte o čosi viac. V tomto smere má viacero konkurentov s rovnakým objemom motora navrch.

Zdroj: Carscoops.com