Peugeot Sport prezradil, že pracujú na vývoji silnejšej 308 GTi, aby mali dostatočne silného konkurenta špeciálne pre VW Golf R. Dôvodom sú iste aj Civic TypeR a prichádzajúci Mégane RS III.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Počas rozhovoru pre austrálsky Motoring Patrice Delannoy z Peugeot Sport uviedol, že prepĺňaná 1,6ka toho zvládne podstatne viac, ako súčasné naladenie. Tvrdia, že práve tento motor dokáže pokoriť hranicu 300 koní. Uviedol, že reálne to vidia na výkon do 310 koní. Ako sa to prejaví na životnosti už teraz dosť natlakovaného motora neviem. Zdá sa, že Francúzi tento parameter pozorne sledujú a nemajú záujem pustiť do sveta auto, ktoré bude skvelý bojovník len na papieri.

Delannoy uviedol, že súčasné naladenie podvozka a bŕzd bez problémov zvládne aj silnejší motor. Aktuálne má Peugeot 308 GTi maximálny krútiaci moment 330 Nm. Novinka by mala mať 400 Nm.


Zatiaľ čo aktuálny model predávajú so 6-stupňovým manuálom, pri vrcholnej verzii sa špekuluje nad prevodovkou EAT8 z dielne Aisin, ktorá by mala spolupracovať so samosvorným diferenciálom Torsen.


Či sa skutočne bude nové mrštné GTi predávať zatiaľ nepotvrdili. Všetko tomu ale nasvedčuje. Verím, že by našlo priaznivcov, hlavne po skúsenostiach s aktuálne najrýchlejšou, no hlavne ohromne hravou 308 GTi, ktorú sme mali na test Peugeot 308 GTi.

Ďalší dôvod, prečo si myslím, že Peugeot sa s výkonnejším modelom poponáhľa, je blízky príchod odvekého rivala z krajiny galského kohúta, a to nového Renaultu Megane RS

Zdroj: CarsCoops