Nový Megane RS bude mať oficiálnu premiéru až 12. septembra na autosalóne vo Frankfurte, no automobilka ho už postupne odhaľuje. Na Veľkej cene Monaka ukázali prototyp v stále dosť silnej kamufláži a medzičasom potvrdili niekoľko všeobecne očakávaných faktov. Marketingové oddelenie tak plánovalo postupne odhaľovať nádejného nového kráľa hot hatchov až do oficiálneho predstavenia. Ako to však v automobilovom priemysle chodí, plány minimálne na zahmlievanie výsledného tvaru im zhatil únik patentových obrázkov. Už teraz tak vďaka nim vieme, ako bude vyzerať nový Megane RS bez kamufláže.

Renault Sportu zhatil tajomstvo únik patentových obrázkov. Už teraz vďaka nim vieme, ako bude vyzerať nový Megane RS.

Nový Megane RS dostane podľa patentových obrázkov širšie blatníky, viacero otvorov v prepracovanom prednom a zadnom nárazníku, ale aj odvetrávací otvor v prednom blatníku. Automobilka, samozrejme, sľubuje funkčnú aerodynamiku, čo potvrdzuje aj mohutný difúzor v zadnom nárazníku, či predĺžená odtrhová hrana strechy. Pre pripomenutie si zhrňme aj ďalšie fakty, ktoré už automobilka potvrdila.

 

Megane RS už tradične ponúkne možnosť voľby medzi dvoma rôzne naladenými podvozkami Sport a Cup. Po prvýkrát dostane aj systém natáčania zadných kolies 4-Control a premiéru v ňom bude mať aj dvojspojková prevodovka EDC. V ponuke však zostane aj klasická manuálna prevodovka. Objem motora ani výkonové parametre zatiaľ automobilka nepotvrdila, no je pravdepodobné, že pod kapotou Meganu RS bude pracovať prepĺňaný 4-valec s výkonom okolo 300 koní. Výkon poputuje na predné kolesá a chýbať nebude ani samosvorný diferenciál.

Zdroj: motorward

TEST: RENAULT MÉGANE GT 4. GEN

TEST: RENAULT MÉGANE GT 4. GEN

Mégane 4. generácie sme venovali veľa pozornosti. Má to viac dôvodov, no 3 hlavné sú: dizajn novinky je skvelý či ...

21. 08. 2016
TEST: MEGANE RS 275 TROPHY

TEST: MEGANE RS 275 TROPHY

Megane RS držal s časom 8:07,97 od júna 2008 až do marca 2014 rekord najrýchlejšej predokolky na Nürburgringu, až kým ...

04. 09. 2015
TEST RENAULT MÉGANE RS265

TEST RENAULT MÉGANE RS265

Chalani v Renault Sport Technologies na jar tohto roka pripravili pre Mégane R.S. modernizáciu. Tá súvisí s celkovou obnovou ...

31. 08. 2012
TEST RENAULT MÉGANE R.S. 265

TEST RENAULT MÉGANE R.S. 265

Mégane R.S. patrí od uvedenia v roku 2008 k najúspešnejším hothatch na svete. Minuloročný rekord pre predokolky na ...

08. 04. 2012