Volkswagen Cross Coupé

Volkswagen Cross Coupé

Volkswagen Cross Coupé je rozmerovo niekde medzi Golfom a SUV Tiguan. Nech je vám jeho design po chuti alebo nie, jedno sa mu uprieť nedá - je skutočne progresívny a s veľkou pravdepodobnosťou predznamenáva to, ako budú Volkswageny budúcnosti vyzerať. Predzvesť novej DNA nájdeme v mnohých detailoch ako napríklad svetlá, bočné línie a podobne. Samozrejme, obrie kolesá 265/45/20 sú tu len na parádu, ich šanca na sériovú aplikáciu je minimálna. Našťastie.

A čo poháňa toto SUV z budúcnosti? Ako inak, hybrid... Pod kapotou sa schováva 150 k (110 kW a 210 Nm) benzínový TSI motor ktorému sekunduje elektromotor s výkonom 54k (40 kW, 180 Nm). Výkon tečie cez sedemstupňovú automatickú prevodovku DSG. Podobne ako napríklad u Lexusu RX, na zadnej náprave je ďalší elektromotor, ktorý ma na starosti pohon práve tejto dvojice kolies. Má výkon 115 k (85 kW, 270 Nm) a s prednou nápravou ho nespája žiaden kardan. Čo sa ale ušetrilo na hmotnosti absenciou tejto súčiastky, to sa nabralo na batériach. Tých je tu celkovo 8 a ich kapacita je 9,8 kWh. Čisto na elektrický pohon dokáže toto auto prejsť až 45 km. A to je skutočne slušná hodnota!

Z 0 na 100 km/h dokáže CC vystreliť za 7 sekúnd a maximálka je na úrovni 200 km/h (v prípade čisto elektrického pohonu 120 km/h). Celkom normálka. Čo ale nie je tak celkom bežné, je spotreba. Tá je udávaná na úrovni neuveriteľných 2.7 l/100 km.

A kedy sa ho dočkáme? Ťažko povedať, ale nečakajte ho skôr ako za 2-3 roky.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov