„Povedal by som, že jeho prenikavý, agresívny a trochu neovládateľný talent je niečo, čo si BBC nemohlo dovoliť stratiť.“

Novú sériu bez trojice moderátorov Clarkson, Hammond a May neprijali fanúšikovia práve s nadšením. Sledovanosť sa prepadla približne o 50% a s výsledkami bolo vedenie krajne nespokojné. Ihneď po ukončení série dokonca hlavný moderátor Chris Evans ohlásil odchod z programu. Tomu mali predchádzať nezhody v zákulisí, ale aj nespokojnosť divákov. Celkom dobrý dojem urobil naopak Američan Matt LeBlanc.

Clarkson bol veľmi komplikovaný, no talentovaný


Pod vedením Marka Thompsona v rokoch 2004 až 2012 sa TopGearu veľmi darilo. Clarksona sám niekoľkokrát kritizoval za jeho „politickú nekorektnosť“, no zároveň si uvedomoval jeho obrovský talent. V roku 2009 napríklad moderátor nazval britského premiéra Gordona Browna jednookým škótskym idiotom. Clarkson sa najskôr odmietol ospravedlniť. Neskôr súhlasil s tým, že sa mu ospravedlní za to, že ho nazval „jednookým“. Jednoducho moderátor bol tvrdý oriešok.


„Clarkson môže byť veľmi problematickým indivíduom, a to hovorím ako priateľ. Nemyslím si, že by mali ľudia mlátiť svojich kolegov. Je ťažké, aby potom zostali v tíme,“ hovorí Thompson. Zároveň však dodáva, že BBC ho nemalo prepustiť: „Povedal by som, že jeho prenikavý, agresívny a trochu neovládateľný talent je niečo, čo si BBC nemohlo dovoliť stratiť.“ Clarskon zároveň lákal k stanici BBC takú skupinu ľudí, ktorá by si inak nič iné v programe nenašla. Televízii tak logicky rástli príjmy.


Talent Clarksona sa televízia rozhodla zahodiť kvôli facke za studený steak. Samozrejme nechceme obhajovať jeho konanie, ale nemohol byť potrestaný inak? Po tom, čo televízia Clarksonovi nepredĺžila zmluvu, odišli aj kolegovia Hammond a May. Trojica moderátorov dnes pripravuje konkurenčnú šou Grand Tour. Mimochodom, vedenie BBC po spackanej sérii Top Gearu údajne poriadne ľutuje rozhodnutie z minulého roku... a to sa ani nečudujeme.


Zdroj: carscoops