Cesta pod Strečnom zvláda nápor dopravy, za ktorý by sa nemusela hanbiť ani diaľnica. Opravy vozovky sú nutné.

Cesta medzi Ružomberkom a Žilinou zúfalo supluje diaľnicu a teda cestári sa jej venujú na viacerých úsekoch. Od 17. do 22. júla budú pracovať v okolí obce Kraľovany. Následne od 23. júla do 2. augusta dôjde k oprave vozovky pri obci Šútovo. Kvôli intenzívnej doprave budú v daných úsekoch pravdepodobne vznikať kolóny a premávka bude usmerňovaná do jedného jazdného pruhu.

 

Kto cestuje z jedného konca Slovenska na druhý a chce sa ceste pod Strečnom vyhnúť, môže využiť napríklad Donovaly. Aj v tomto úseku dochádza v niektorých častiach k rekonštrukcii. Ďalšou lokálnou alternatívou je jazda cez Terchovú, prípadne môžete využiť úplne inú trasu.

 

Cesty prvej triedy boli po zime na mnohých úsekoch v dezolátnom stave. Najkritickejšie časti sa dočkali opravy už skôr. Teraz prichádzajú na rad ostatné. Držme cestárom palce, aby boj s výtklmi vyhrali.

Kvalitná cesta znižuje nehovodosť a predlžuje životnosť podvozkov áut.

V druhej polovici mesiaca júl sa vyhnite ceste I/11 v okolí Svrčinovca a obce Povina. Cestári budú najmä počas víkendov klásť nový asfaltový koberec. Danú cestu prvej triedy je možné obísť cez Turzovku alebo Lutište.

 

Do opravy ciest sa pustila aj Bratislava. Hlavné mesto tvrdí, že na opravy by potrebovalo 5 násobok sumy, ktorú má k dispozícií. Nie je to nič prekvapivé, pretože jednotliví správcovia ciest majú na opravy vo všeobecnosti málo peňazí.

 

Bratislava plánuje opravy na uliciach Račianska, Žitná, Roľnícka a Brnianska. Koncom júla sa obmedzenia dotknú aj frekventovanej križovatky na Slovnaftskej ulici.

 

Zdroj: sme.sk

Prečítajte si aj:  Slovenský rekord na 1/4 míle - 9,99 s drží Pištova predokolka!