Mazda MX-5 Spyder

Mazda MX-5 Spyder odkazuje na klasické roadstre

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov
Lepšia MX-5? Jej meno je MX-5 Spyder a odkazuje na klasické roadstre. Nestačí? Tak potom MX-5 Speedster ako pretekárske auto z 50-tych rokov, ktoré váži neuveriteľných 943 kg!

Dizajnéri interpretujú predstavu klasického roadster ako Mazdu MX-5 Spyder. Plátenú strechu nahradili inou, koženou a príťažlivejšou. Autu dopriali karbónové aero doplnky, novú masku chladiča, centrálny výfuk od renomovaného amerického úpravcu Racing Beat, či kožený interiér. Nesmieme zabudnúť ani na ľahké pretekárske 17-palcové disky Yokohama Advan RS II so semislikmi Yokohama Advan AD048. Aby to celé fungovalo, auto postavili na nastaviteľný podvozok. K dokonalosti potrebovali tú správnu farbu, zvolili odtieň Mercury Silver.

Mazda MX-5 Spyder a Speedster

Speedster vs. Spyder

Speedster je o nízkej hmotnosti 

Zdá sa vám to málo? V tom prípade si Mazda pre vás pripravila niečo pritiahnuté za vlasy, MX-5 Speedster. Tu už inžinieri išli do extrému, roadster má evokovať pretekárske autá z 50-tych rokov minulého storočia. Motor síce dostal nový centrálny výfuk od Racing Beat, ale páni vo fabrike sa sústredili na extrémne nízku hmotnosť. Do smetí hodili čelné sklo, ktoré nahradili malým deflektorom. Pridali karbónové aero doplnky, novú masku chladiča. Dvere vymenili za karbónové. Z auta museli aj ťažké sériové sedadlá, nahradili ich tenké karbónové škrupiny potiahnuté Alcantarou. A výsledok? Hmotnosť úžasných 943 kg!

Mazda MX-5 Speedster

MX-5 Speedster váži len 943 kg

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Mazda MX-5 Speedster nemôže len vyzerať, musí aj jazdiť a na to sériový podvozok nestačí. Stavili na nastaviteľné riešenie od KW. Pretekári a ich inžinieri by vedeli rozprávať, aká dôležitá je nízka hmotnosť kolesa. Preto na MX-5 Speedster dali to najlepšie, čo mohli, 16-palcové disky Rays Extreme Gram Lights. K tomu pretekárske pneumatiky Kunho Ecsta V710 a jazdné vlastnosti snáď ani nemôžu byť lepšie. Ešte krásna modrá farba Blue Ether a MX-5 je dokonalá.

Mazda MX-5 Speedster

Mazda MX-5 Spyder

Motor: 2,0 l Skyactiv-G
Prevodovka: 6-stupňová manuálna
Hmotnosť: 1043 kg
Brzdy: Vpredu 4-piestikové strmene Brembo a vetrané kotúče
Podvozok: Nastaviteľný
Kolesá: Yokohama Advan Racing RS II 17x8 ET42
Pneumatiky: Yokohama Advan AD048 225/45 R17
Farba: Mercury Silver

Mazda MX-5 Speedster

Motor: 2,0 l Skyactiv-G
Prevodovka: 6-stupňová manuálna
Hmotnosť: 943 kg
Brzdy: Vpredu 4-piestikové strmene Brembo a vetrané kotúče
Podvozok: Nastaviteľný KW
Kolesá: Rays Extreme Gram Lights 16x8 ET45
Pneumatiky: Kumho Ecsta V710 225/50 R16
Farba: Blue Ether