Keď sa pozriete ako samotní tvorcovia vysvetľujú ideu a funkciu jednotlivých systémov štúdie F015 Luxury in motion, je evidentné, že majú v otázke budúcnosti automobilov jasno. Pozrite sa teda čo nás čaká.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Auto zaparkuje za vás

Ešte pred samotným nastúpením zaujme funkcia, pomocou ktorej si vodič privolá auto k sebe. Mohla by znamenať koniec problémov s parkovaním pre vodiča. Predstavte si, že vystúpite kde chcete a auto sa samo zaparkuje hoci aj na druhom konci mesta. Mercedes predpovedá, že by v mestách mohli vzniknúť zóny, do ktorých by mali povolený vstup iba autonómne autá, ktoré sa po tom, ako posádka vystúpi, "upracú" mimo túto zónu. S podobnou myšlienkou sa samozrejme zaoberajú aj iné automobilky. Audi napríklad prezentovalo systém autonómneho parkovania už v roku 2013.

Zaujímavý je aj systém akým F015 komunikuje s okolím. Ak napríklad zaregistruje chodca, ktorý sa chystá prejsť cez cestu premietne mu na vozovku prechod aby vedel, že auto o ňom vie a môže bezpečne prejsť. Podobne dáva auto vedieť napríklad aj o svojom úmysle parkovať.

Technológia, ktorú uvidíme v luxusných autách už onedlho, bude ovládanie informačného systému gestami. Chystá ho napríklad aj konkurencia z Mníchova v novom BMW 7. V Mercedese F015 systém sleduje aj pohyb očí, aby vedel či komunikujete s ním, alebo s niektorým zo spolujazdcov. Podľa slov tvorcu systém funguje podobne ako pri komunikácii dvoch ľudí, ktorí pri rozhovore udržiavajú očný kontakt.