Abrera -- Alboran -- Aran -- Aranda -- Avila -- Donosti -- Tarifa -- Tarraco -- Teide

Manažéri SEATu vybrali 9 finalistov spomedzi viac ako 10 000 návrhov verejnosti a fanúšikov značky na základe kritérií, ktoré musí nové meno modelu spĺňať a rešpektovať.
 
1. Mená prezentujúce hodnoty značky a charakteristiky nového SUV.
 
2. Lingvistické kritériá – dôraz kládli na ľahké vyslovovanie v rozličných jazykoch a vyvolanie pozitívneho dojmu.
 
3. Právne kritériá – v spolupráci s agentúrou na ochranu priemyselného a intelektuálneho vlastníctva sa predišlo situácii, aby názvy už boli zaregistrované inými značkami, alebo na iných trhoch, kde sa predávajú automobily SEAT.

SEAT vyberá meno pre budúceho konkurenta Škody Kodiaq.

Projekt bol prijatý s obrovským nadšením. Na základe toho Luca de Meo, predseda predstavenstva SEAT, S.A., povedal: „Čísla hovoria za všetko. Nesmierne nás teší výsledok iniciatívy, do ktorej sa zapojilo vyše 130 000 ľudí zo 106 krajín a ktorá prepojila našu značku so španielskou spoločnosťou a fanúšikmi na celom svete. Chceme sa poďakovať všetkým za účasť. Čas, kedy budeme vedieť meno nového SUV značky SEAT sa rýchlo blíži.“

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Ďalším krokom je výber 3 z 9 finalistov, ktorí sa dostanú do najužšieho výberu. Tí budú zverejnení na frankfurtskom autosalóne 12. septembra, do 25. septembra môže verejnosť hlasovať za favorita na stránkach seat.com/seekingname a seat.es/buscanombre a do 15. októbra sa dozvieme meno víťaza, ktorý získal najviac hlasov.

Je to po prvý raz v histórií značky, kedy verejnosť „demokratickým“ spôsobom môže ovplyvniť názov nového modelu SEAT-u. Už teraz je však jasné, že novinka bude pokračovať v stopách svojich starších súrodencov a teda prevezme meno po jednom zo španielskych geografických názvoch. Začalo to už v roku 1982 modelom Ronda a pokračuje do dnešných dní modelom Arona, ktorý bol predstavený v Barcelone 26. júna tohto roku.

A čo vy? Aké meno by ste dali novému veľkému SUV značky SEAT? Zahlasujte v ankete nižšie.

Zdroj: Seat

AKÉ MENO BY STE DALI NOVÉMU SUV SEAT VY?
 • Abrera ( 8% )

   

 • Alboran ( 8% )

   

 • Aran ( 33% )

   

 • Aranda ( 3% )

   

 • Avila ( 18% )

   

 • Donosi ( 2% )

   

 • Tarifa ( 5% )

   

 • Tarraco ( 20% )

   

 • Teide ( 2% )

   

Odpovedalo 122 ľudí