Elektrická Dacia Spring je napriek nízkej očakávanej cene a zameraniu na racionálnejšie zameraných vodičov jedným z najočakávanejších nových elektromobilov na trhu. A možno práve preto. Už jej verzie so spaľovacími motormi vždy priťahujú až nečakane veľkú pozornosť, o elektromobile pre masy to platí dvojnásobne. A aj keď sú jej dynamické parametre skôr skromné a rozhodne nevytŕčajú z davu, výbava má byť v mnohom na úrovni konkurencie.

Podľa Dacie bude manuálna klimatizácia štandardom každej úžitkovej Dacie Spring Cargo. Nechajme sa prekvapiť.

Všetky okná v elektrike

Podľa informácií z Dacie budú základné verzie modelu Spring skromnejšie, pričom viac ako na výbavu budú klásť dôraz na nízku cenu. To je koniec koncov hlavná myšlienka tohto auta. Napriek tomu sa každý majiteľ elektrickej Dacie dočká minimálne elektromechanického posilňovača riadenia, diaľkovo ovládaného centrálneho zamykania a štvorice elektricky ovládaných okien. Uprostred prístrojového štítu, mimochodom digitálneho, čakajte 3,5-palcový informačný displej. Viac toho podľa prvých informácií v základe nie je, na presný výsledok si každopádne musíme počkať do doby, kým sa ukážu prvé kusy určené pre slovenský trh. Fabrika totiž hovorí aj o úžitkovej verzii Cargo, ktorej štandardnou súčasťou má byť aj manuálna klimatizácia. Z dodatočných príplatkových prvkov pre bežné verzie spomína práve klimatizáciu, elektricky ovládané vonkajšie spätné zrkadlá, parkovací asistent, cúvaciu kameru, multimediálny systém so 7-palcovou dotykovou obrazovkou, Apple CarPlay, Android Auto a niečo, čo veľa konkurentov asi nečakalo – Dacia vám totiž k modelu Spring dodá aj plnohodnotné rezervné koleso. V batožinovom priestore si pritom vozí aj dobíjací kábel na dobíjanie z domácej zásuvky (kábale pre rýchlonabíjačky a wallbox si budete musieť prikúpiť).

A aké dá Dacia na svoj elektromobil záruky? Na auto 3 roky/100 000 km a na akumulátor s kapacitou 26,8 kW presne 8 rokov/120 000 km.

Multimediálny systém so 7-palcovou dotykovou obrazovkou v základnej výbave rozhodne nenájdete.

Fotografia zadných sedadiel prezrádza, že Spring bude štvormiestny.