Predstavenie piatej generácie krásneho a dostupného športiaku je naplánované na rok 2021. 

Mazda MX-5 je auto, ktoré ma mimoriadne veľa fanúšikov. A ešte viac ľudí o ňom sníva. 5. generácia sa bude držať tej iste filozofie, ako predchodcovia. Mala by byť ešte svižnejšia a zábavnejšia. Najväčšie pozitívum bude ešte ďalšie zníženie hmotnosti. Napriek tomu, že súčasná už váži len veľmi sympatickú tonu. Hlavným stavebným prvkom karosérie bude totižto karbón.

Krásna fotografia zachytávajúca všetky zatiaľ dostupné generácie. Čoskoro ich uvidíte v redakčnom videu. 

Pod kapotou len 3-valec

Trend downsizingu trochu nepochopiteľne zasiahne i MX-5ku. Pod kapotu dostane údajne iba trojvalec (na to si budeme ťažko zvykať). Programový manažér Nobuhiro Yamamoto ale sľubuje, že noví zákazníci nebudú o nič ukrátení! Tak sa teda nechajme prekvapiť, čo pre nás pripravia.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Konkrétne oficiálne informácie zatiaľ nie sú známe. Bude to ale nepochybne jedinečné auto. Spomeňme, že súčasná generácia váži približne 1050 kg. Menší štvorvalcový 1,5 liter s výkonom 130 koní cvičí s autom už teraz celkom slušne. Z toho teda vyplýva, že piata generácia posunie latku opäť o trochu ďalej. A na záver mam pre Vás prezradím prekvapenie. Čoskoro bude z dielne našej redakcie zverejnené video všetkých dostupných generácií Mazdy MX-5. Rozhodne sa máte na čo tešiť! :-)

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Nobuhiro Yamamoto na tlačovej konferencii ešte stihol prezradiť, že koncepty Speedster a Spyder definitívne nedostanú sériovú podobu. Avšak poznatky a skúsenosti, ktoré získali pri stavbe týchto konceptov, isto využijú pri tvorbe piatej generácie. 

Zdroj: Autocar