"Ocenenie iF product design pre Kia Picanto je pre náš team obrovským úspechom a zároveň uznaním našej firemnej stratégie zameranej na dizajn" šéfdizajnér Kia Motors Peter Schreyer.

A čo sa vlastne v tejto sútaži hodnotí? Okrem kvality dizajnu si porota všíma aj ďalšie kritériá, ako napr. kvalitu dielenského spracovania, mieru inovácií, ohľaduplnosť k životnému prostrediu, ergonómiu a bezpečnosť. Dalo by sa teda povedať, že sa jedná o komplexné zhodnotenie kvalít auta.

Kia sa stala držiteľom iF product design award už po štvrtýkrát v priebehu troch rokov. V minulosti bola táto cena udelená modelom Venga (2010), Sportage (2011) a Optima (2011). Značka Kia získala v uplynulých rokoch aj ocenenie red dot design a to dokonca štryrikrát.

Od svojich začiatkov v roku 1953 sa udeľovanie iF product design award koná každoročne a patrí k najvýznamnejším svetovým oceneniam za vynikajúce výsledky v oblasti dizajnu. Jeho korene siahajú na medzinárodný veľtrh v Hannoveri, kde sa prvýkrát predstavilo pod názvom “Die gute Industrieform”. Postupne sa iF product design award vypracoval na jednu z najprestížnejších svetových súťaží dizajnu. Tento rok bolo zaregistrovaných viac ako 2 923 výrobkov v 16 kategóriách. Kia Picanto zvíťazilo v kategórii “dizajn v doprave.”

Značke Kia gratulujeme!

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov