Signalizácia pri zabudnutí dieťaťa a ďalšie bezpečnostné prvky

Ak zabudnete doplniť detskú fľašku na výlet, nič sa nestane. Celkom iné je však zabudnúť dieťa v aute. Preto má nové Santa Fe bezpečnostný systém Rear Occupant Alert. Jeho sústava pohybových senzorov zabudovaných v kabíne stráži priestor vo vozidle. Ak by ste po náročnom dni alebo počas dôležitého telefonátu na zadnom sedadle zabudli dieťa, nové Santa Fe vás na to upozorní neprepočuteľným trúbením.

Nové Santa Fe je vybavené aj ďalším užitočným systémom Safe Exit Assist. Ten vás upozorní, prípadne úplne zablokuje dvere, ak hrozí kolízia s vozidlom prichádzajúcim zozadu. Dieťa tak nemôže vystúpiť do rušnej premávky.

Okrem dvoch noviniek zameraných na ochranu detí dostalo nové Santa Fe kompletnú zostavu elektronických pomocníkov najnovšej generácie. O pohodlnú a bezpečnú jazdu sa postará inteligentný tempomat, systém na udržanie vozidla v jazdných pruhoch, snímače mŕtvych uhlov na obidvoch stranách vozidla, automatické brzdenie registrujúce aj chodcov, pri kolmom parkovaní zasa oceníte strážcu priestoru za vozidlom a 360-stupňovú kameru. Pohodu na dlhých cestách vo výborne odhlučnenej kabíne zabezpečí multimediálny prémiový systém Krell s integrovanou navigáciou a službami Apple CarPlay/Android Auto/Live Services.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Aj bezpečnosť môže byť krásna

Akokoľvek je nové Santa Fe nabité bezpečnostnými technológiami, ako prvý si všimnete elegantný, vyzretý dizajn a výraznú prednú masku osadenú špičkovými LED reflektormi. Aktuálna generácia už na pohľad narástla, viac miesta budú mať cestujúci na zadných sedadlách, väčší objem má aj batožinový priestor. Pohodlie v kabíne podčiarkujú špičkové materiály a tradične výborné dielenské spracovanie. Podobne ako v prípade karosérie aj dizajn interiéru korešponduje s luxusným charakterom tohto rodinného SUV.
 

Zmestí sa celá rodina

Hoci je na rozdiel od minulej generácie Santa Fe k dispozícii s jednou alternatívou karosérie, chceli sme vyhovieť aj tým, ktorí preferujú sedem sedadiel. V novom Santa Fe preto nájdete dvojicu výklopných sedadiel, čím sa toto rodinné SUV stáva skvelým riešením aj pre početnejšie rodiny. 

Pohodlie, kvalita, priestor a parádna záruka

Nový Hyundai Santa Fe výrazne pridal vo všetkom podstatnom – cestovnom pohodlí, kvalite vypracovania interiéru, priestore pre cestujúcich a batožinu, aktívnej a pasívnej bezpečnosti aj multimediálnej výbave. Od svojho úspešného predchodcu si však niečo predsa len ponechal. Pohon všetkých štyroch kolies a záruku na päť rokov bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov.

Viac informácií o novom Hyundai Santa Fe a súťaži, v ktorej toto auto môžete vyhrať na celý týždeň s plnou nádržou, nájdu všetci starostliví rodičia na www.nedokonalyrodic.sk.

ZDROJ: Hyundai Slovensko