Pôvodná Alfa Romeo Spider prišla na trh v roku 1966.

Prvou a základnou informáciou je fakt, že roadstre neprídu na trh v rovnakom čase. Mazda predstaví svoju MX-5 začiatkom roka 2015 pravdepodobne na autosalóne v Ženeve, Alfa Romeo si debut nechá na autosalón v Los Angeles, ktorý sa koná v jeseni.

 

Obe autá budú spolu zdieľať 40 % komponentov, čo je vo svete dvojičiek pomerne malé číslo. Alfa bude navyše o niečo luxusnejšia, dlhšia a ťažšia. Najvýraznejší rozdiel príde vo forme „vnútorností“. Približná dĺžka oboch automobilov sa odhaduje na 4 metre a šírka na 1,7 metra. Mazda a Alfa budú spolu zdieľať čelné sklo, prednú a zadnú nápravu spolu s motorovým priestorom.

 

V prípade novej Mazdy MX-5 a Alfy Romeo Spider už nemôžeme hovoriť o dvojičkách. Ide skôr o spriaznené typy, ktoré sa budú na seba podobať.

Nová Alfa Spider bude v porovnaní s typom 4C o niečo umiernenejšia.

Automobilky použijú na konštrukciu vysokopevnostnú oceľ, vďaka čomu sa hmotnosť Mazdy mala pohybovať okolo jednej tony. Alfa Romeo Spider dosiahne kvôli rôznym luxusným prvkom váhu približne 1100 kg.

 

Dizajn Alfy dostal do rúk šéfdizajnér značky Marco Tencone, ktorý v minulosti stvoril Maserati Quattroporte šiestej generácie, Ghibli a kupé 4C. Spider podľa dostupných informácií nedostane žiadne retro prvky, ktoré by vo veľkom odkazovali na jeho originálneho predchodcu.

 

Automobily budú úplne rozdielne v oblasti motorov. Alfa je pri tom považovaná za výkonnejšiu. Pod jej kapotou bude pracovať 1,4 litrový štvorvalec TB MultiAir, ktorý nájdeme aj pod kapotou Giulietty. Jeho výkon 125 kW (170 k) bude samozrejme posielať na zadné kolesá prostredníctvom 6 stupňovej dvojspojkovej automatickej prevodovky. Taliansky podvozok bude nastavený o niečo komfortnejšie, ako v prípade Mazdy MX-5. Bližšie informácie o Mazde zatiaľ nepoznáme.

 

Zdroj: autocar.co.uk

Prečítajte si aj:  Mercedes-Benz sa dal na šoubiznis. Ale z tejto piesne hit asi nebude...