Motor 1.4 TSI s výkonom 132 kW (180 k) aktuálne patrí medzi špičku medzi malými motormi. Známy agregát VW je jediným na svete s priamym vstrekovaním paliva a dvojitým prepĺňaným kompresorom a turbom. Úsporný a výkonný agregát sa môže pochváliť kombinovanou spotrebou 6,2 l na 100 km, emisiami 148 g/km a krútiacim momentom 250 Nm dostupným v rozmedzí 2 000 - 4 500 ot. Maximálna rýchlosť Fabie RS je 224 km/h  a 226 km/h pre Fabiu Combi RS.

Fabia RS obsahuje unikátnu výbavu dostupnú len pre tento model. V interiéri ponúkne výškovo nastaviteľné športové sedadlá s logom RS na operadle či elektrické ovládanie všetkých okien, vzadu navyše s detskou poistkou. Interiér ďalej dopĺňa prístrojová doska v prevedení Onyx, klimatizácia CLIMATRONIC s elektronickou reguláciou, rádio SWING či vkladané tkané čierne koberce s prešívaním v šedej alebo červenej farbe. Súčasťou doplnkovej výbavy je aj trojramenný kožený športový volant v multifunkčnej verzii s ovládacími prvkami radenia sedemstupňovej automatickej prevodovky DSG a s ovládaním pre rádio.

Model označený logom RS na zadnej časti je na ceste ľahko rozpoznateľný vďaka predným denným a pozičným LED svetlometom, projektorovým halogénovým svetlometom a 17" kolesám GIGARO z ľahkej zliatiny. Strecha, strešný spojler (pri verzii hatchback) a kolesá (hatchback a kombi) budú ponúkané v závislosti na farbe vozidla v troch rôznych odtieňoch: čiernom, bielom a striebornom. Športový podvozok s asistenčnými systémami ESP, ABS a ASR, naladenými na vysoké jazdné výkony, zaručuje bezpečnú, avšak dynamickú jazdu. Prináša novú funkciu XDS, ktorá pri prejazde zákrutou elektronicky pribrzdí predné vnútorné koleso, čo má za následok zvýšenie krútiaceho momentu na vonkajšom prednom kolese. K pohodliu vodiča prispieva aj tempomat.

Viac info o modeli FABIA RS hľadajte na www.skoda-auto.sk