FF91 by mal ponúknuť dojazd viac ako 600 km, zrýchlenie na 100 km/h za 2,4 s a najväčší vnútorný priestor v triede. Automobilka už prijíma objednávky, hoci ide o pred produkčný koncept a ešte verejnosti neukázala ani interiér.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Dlho avizovaný elektrický crossover má elektromotor pre každé koleso. Ich celkový výkon je 788 kW (1 050 k) a ponúknu krútiaci moment až 1 800 Nm. To by malo stačiť na dychberúce zrýchlenie z 0 na 100 km/h na hranici 2,4 s (0-60 mph za 2,39 s). Koncepcia so štyrmi motormi navyše ponúka možnosť vektorovania krútiaceho momentu v zákrutách, čo umožní rýchlejšie a bezpečnejšie prejazdy. Auto má batérie s kapacitou 130 kWh, čo by podľa predstaviteľov značky malo stačiť na dojazd 378 míľ, teda 608 km. Táto hodnota je zatiaľ iba odhad, no počíta s použitím americkej normy EPA, ktorá je momentálne presnejšia ako európska. Automobilka vyvinula batérie v spolupráci s firmou LG Chem. Výrobca pritom uvádza, že pomocou nabíjačky na 240 V ich dokáže užívateľ v domácich podmienkach nabiť na 50 % za 4,5 hodiny.

Faraday Future FF91

FF 91 by mal na jedno nabitie zvládnuť viac ako 600 km

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Auto má byť samozrejme pripravené na autonómnu jazdu, no výrobca ešte nezverejnil, aký stupeň autonómnej jazdy vie dosiahnuť. Už teraz však vieme, že FF 91 využíva 13 radarov, 10 kamier s vysokým rozšírením a 12 ultrazvukových senzorov. V prednej kapote je navyše výsuvný 3D lidar.

Dizajnéri mali pri návrhu karosérie na zreteli najmä dve veci. Prvou bola aerodynamika a predstavitelia automobilky tvrdia, že sa im podarilo dosiahnuť výsledný koeficient odporu vzduchu 0,25. Druhou prioritou bol vnútorný priestor. Ten by mal byť najväčší v triede a ponúknuť sklápanie operadiel zadných sedadiel smerom dozadu až o 60° (iba pre porovnanie, Mercedes-Maybach ponúka sklápanie o 43°).

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Zaujímavosťou je, že FF 91 je iba predprodukčný koncept. To znamená, že auto ešte nie je úplne dokončené a automobilka napríklad neodhalila ani jeho interiér. Napriek tomu už začala prijímať objednávky. Zrejme chce napodobniť úspech Modelu 3 od Tesly. Predstavitelia automobilky ale zabudli, že im chýba osobnosť ako Elon Musk, ktorý dokázal z Tesly vytvoriť doslova kult. Napriek tomu, ak by ste zatúžili po FF 91, stačí vám zložiť vratnú zálohu 5 000 $ (cca 4 790 €) a čakať. Prvých 300 záujemcov navyše dostane auto z limitovanej série Alliance Edition. Finálna cena pritom zatiaľ ešte nie je stanovená. Automobilka by však chcela začať s výrobou na jar 2018.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Zdroj: Faraday Future